| zitiala a întrebat:

E greu sa inveti sa canti la chitara electrica? Am 14 ani si as dori sa imi achizitionez una dar ma uit la tutorialele de pe youtube si pare destul de complicat. Am incercat pe chitara acustica dar nu a sunat deloc bine. ( nu stiu sa cant la nici un instrument muzical ) :'(

3 răspunsuri:
| TrialByFire a răspuns:

Nu conteaza faptul ca nu sti sa canti la nici un instrument muzical, fiecare lucru isi are un inceput.Crezi ca acei cantareti care au ajuns undeva in top s-au nascut invatati? Si ei au fost ca tine.Cu munca suficienta orice e posibil.Roma n-a fost construita intr-o zi, ai rabdare si de-a lungul anilor vei deveni din ce in ce mai bun.

| mazzylazzy a răspuns:

Nimic nu este greu daca iti doresti cu adevarat! Nu renunta la un vis, sau o dorinta doar din simplul fapt ca este greu! Orice este greu la innceput, si cand ai inceput sa vorbesti a fost greu, dar uite ca astazi vorbesti! Si cand ai inceput sa faci primul pas a fost greu, dar uite ca astazi mergi! Asa este si acum! Totul se invata, nimeni nu s-a nascut invatat! Trebuie sa inveti notele muzicale, si lucrurile de baza. Am un prieten care a invatat singur acasa sa cande la chitara, la inceput acustica, si dupa ce a invatat foarte bine sa cante si-a cumparat una electrica si acum le foloseste pe amandoua. Si lui i-a fost greu la inceput, dar iti dai seama ca, cu multa munca reusesti tot ce-ti propui! Cea mai mare greseala pe care o facem noi, oamenii este ca atunci cand ne apucam de ceva, si acel lucru nu iese din prima cum ne-am dorit noi ne suparam, si o lasam balta, heeei ASTA NU ESTE O SOLUTIE! trebuie sa muncesti mult, sa pui suflet in ceea ce faci, sa iti doresti cu adevarat! Si tot lucrand, inveti mai mult, si mai mult! Nu se poate sa stii din prima ce trebuie sa faci! Sunt sigura ca o sa fi bun in ceea ce faci! Trebuie doar multa vointa si perseverenta! Iti doresc mult mult noroc in viitor! Incearca si sa rogi pe cineva care se pricepe sa iti arate cateva trucuri, sa te invete anumiti pasi, sau daca nu, incearca sa mergi la un curs de chitara, sunt multe, era unul si la palatul copiilor, vorbeste si cu parintii si spune-le si lor despre acest vis de al tau! Sigur de vor sustine! Mult succes si toate cele bune!

| zitiala explică (pentru mazzylazzy):

Multumesc mult! happy