| frateleian a întrebat:

Este legal sa ai un flutras (Butterfly) de antrenament care nu are lama sau taie sa te joci pe strada cu el sau la scoala?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A specificat ca e cu lama de antrenament, deci practic il asimilam cu un surub, n-ai voie sa vii la scoala cu un surub? Prietene cam aberezi, evident c-are voie.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Te poti "juca" cu "fluturasul" in sala de antrenamente, dar in nici un caz pe strada si cu atat mai putin la scoala.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

La scoala se merge cu carti, caiete, creioane, pixuri, etc. si... temele facute. Bineinteles ca aberez, fiindca intr-adevar tot mai multi nu merg la scoala ca sa invete ci din cu totul alte motive. Probabil ca dintre acestia faci si tu parte impreuna cu cel care are alte "teme" de rezolvat. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Avand in vedere ca profesorii sunt niste incuiati, eu ma duc la scoala sa-mi dezvolt capacitatea, dar nu am ce invata de acolo, stiu prea bine sa-mi culeg singur informatia, si chiar s-o creez singur, merg acolo doar pentru o diploma, bineinteles, tu crezi ce vrei, si crede-ma, nu vorbesc de scoala vietii la fel ca analfabetii ca nici eu nu o agreez.

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

A specificat ca e cu lama de antrenament, deci practic il asimilam cu un surub, n-ai voie sa vii la scoala cu un surub? Prietene cam aberezi, evident c-are voie.

| antoniaidk a răspuns:

Si eu am 5.eu nu merg pe strada cu el, si daca merg cu el pe strada, o fac in locuri mai retrase, se considera arma alba..deci nu stiu, la scoala o sa ti-l confiste, clar, mie mi s-a intamplat sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru antoniaidk):

Arma alba lama de antrenament? Pai pot sa merg cu un surub pe strada si sa primesc amenda? Si da, intr-adevar, la scoala poa` sa ti-l confiste pentru. ca da, avem profesori doar datori sa ne spuna ca nu avem nici un viitor, nu sa ne inteleaga pasiunile, nici sa ne incurajeze.

| antoniaidk a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact