| DarthRevan a întrebat:

Eu nu mai pot, degeaba incerci.Lumea e prea inchisa,daca vreau sa abordez pe cineva zic toti ca sunt nebun,si ce am cu ei de vorbesc. Oameni inchisi,america e o alta viata,o alta lume o alta cultura,aici toti inchisi.NU POT sa rezist, e prea rea si inchisa si egoista lumea in tara asta,nu poate fi peste tot la fel,poate fi lumea egoista dar nu in cantitatile astea, tara e saraca si mentalitatea e saraca de asta multi pleaca raman doar cei care nu se descurca in alte parti.

Răspuns Câştigător
| ălkjmhgf a răspuns:

Nu poți pur și simplu să pleci fără să mai stai și să te plângi atât?

18 răspunsuri:
| GreenVoid a răspuns:

Iar?laughingFrate in primul rand daca vine un necunoscut pe strada la mine si incepe sa-mi povesteasca sa stii ca nici eu nu.l bag in seamalaughing si asta nu inseamna ca sunt inchisa la minte ci ca (,) conteaza cum stii sa abordezi o persoanawinking Cum altii pot si nu se mai plang, in continuare cred ca problema e la tine.

| DarthRevan explică (pentru GreenVoid):

Esti o close -minded.Traiesti intr-o tara care a fost comunista.

| DarthRevan explică (pentru GreenVoid):

Tu ori esti genul fitoasa, sau ori genul golana, nu esti autentica, pari superficiala. Daca erai ciudata si autentica erai din a 3 categorii, dar esti ori din prima sau a doua.

| GreenVoid a răspuns (pentru DarthRevan):

Si tu tot acolo traiesti laughingEu nici macar nu traiesc in Romania deci tu esti un frustrat care stie doar sa acuze in stanga si in dreapta fara sa recunoasca ca de fapt vina e a lui.Si asta e un exemplu, tu nici macar nu ma cunosti si faci afirmatii, ai invatat si tu un cuvant in engleza si gata toti sunt close. minde.Tu nici macar nu stii ce inseamna asta, tot ce poti sa explici tu e ca nu te baga lumea in seama pe strada cand ii abordezi du.te si mai citeste psihologie baiatule ca citesti prost tare persoanelewinking

| GreenVoid a răspuns (pentru DarthRevan):

Genul meu n.are cum sa.l inteleaga capsorul tau suprasolicitat de atata falsitate femininawinking Esti close-minde fratioare ca nu esti in stare sa accepti si alte pareri, sa analizezi situatia si sa fii deschis la nou.Pui etichete si vezi lucruri care nu sunt acolo.Limba romana sigur nu te caracterizeaza si nici citirea persoanelorwinking Intai intelege bine termenul si dupa foloseste.l ca nu i intelegi sensul pe deplin.Numa' in America nu ti.e tie loculwinking

| FaraNume1245 a răspuns (pentru GreenVoid):

In locul tau, nu m-as lega de gramatica unei persoane. In plus, esti cam close-minded. Nici tu nu cunosti omul si faci afirmatii despre el.

| GreenVoid a răspuns (pentru FaraNume1245):

Eu afirm in functie de ce.a scris el daca tie ti se pare corecta gandirea lui este strict problema ta.Ia.te de mana cu el si mergeti in America amandoi.

| FaraNume1245 a răspuns (pentru GreenVoid):

Nu am spus ca mi se pare corecta gandirea lui. Uite, iti propun sa inveti limba romana si abia apoi sa corectezi pe altii, ce spui? Legat de America, nu as vrea sa plec.

| GreenVoid a răspuns (pentru FaraNume1245):

Uite, eu iti propun sa.ti vezi de treaba tawinkingDaca tu compari textul ala cu ce.am scris eu esti vai de capul tau si te plictisesti si nu stii cui sa-i comentezi la ora astawinking El are 18 ani si "nu ii place romana" pe care nici nu s-a chinuit sa o invete din cate se pare la cum explica in "intrebarea" de mai sus.Si tu, bunul samaritean, te.ai trezit sa ii iei apararealaughingDin cauza celor ca el care nu stiu sa se exprime si celor ca tine pe care ii doare in **** si le iau apararea sunt atatia analfabeti si cocalari. Vrea sa plece in America domnu', ca sa faca ce? Sa ne faca tara de ****? In general zic, ca am vorbit cu el in privat si e ok tipu', s-a grabit sau nu stiu cand a scris aia deci nu ma refer la el.Alti tineri care nu stiu sa lege doua cuvinte si altii ca tine care le iau apararea.Eu de 6 ani nu mai sunt in Romania si te.as ruga sa-mi spui ce greseli gramaticale am facut eu de trebuie sa invat romana daca tot ne compari gramatica?winking

| FaraNume1245 a răspuns (pentru GreenVoid):

O sa incep cu greselile. In primul rand, in limba romana se pune cratima si nu punct. In al doilea rand, lipsa virgulelor. In al treilea rand, dupa semne de punctuatie se lasa spatiu. "merge-ti" se scrie cu cratima. In enuntul "Eu afirm in functie de ce.a scris el (...)" corect se scria "de ce a scris".
Revenind, nu i-am luat apararea. Spuneam ca are dreptate, doar ca esti prea orb sa o vezi. Nu suport nici eu cocalarii, deci nu am cum sa ii sustin. Nu stii nimic despre mine, dar deja tragi concluzii despre mine.

| GreenVoid a răspuns (pentru FaraNume1245):

Eu n.am tras nici o concluzie despre tine ca in primul rand nu ma intereseaza persoana ta si in al doilea se vede ca esti un om matur si inteligent nu un copil de 12 ani fara scoala.Problema era ca n.ai tu de ce sa te iei de mine ca i.am facut observatie ca in primul rand atata timp cat posteaza ceva pe site.ul asta isi asuma si fiecare are dreptul sa comenteze ce vrea si in al doilea rand faptul ca pun punct in loc de cratima nu se compara cu exprimarea pe care a avut.o el mai sus.Asta e o afirmatie de om batut in cap, ca atata timp cat o folosesc unde trebuie pun si semnu barii.Am o tastatura ciudata la telefon si imi ia mult pana pun cratima si folosesc punctul ca.i mai la indemana.N.ai nimerit.o frate, pe langa scaparea cu "merge.ti" si ca nu las pauza intre punctuatie si cuvant, alta prostie care ma face analfabeta, n.ai ce sa comentezi.Nu suporti cocalarii dar daca ii faceam observatie unui cocalar imi sareai in cap ca acum.Si nu ma lua cu faze gen "s-a trezit analfabeta sa corecteze" ca eu de limba romana ma tin inca binewinking Si gata ca.s prea close. minded ca sa.ti inteleg intelepciunea si te **** vizual punctul in loc de cratima.Numa' bine!

| DarthRevan explică (pentru GreenVoid):

Haha laughing) vad ca ai lipici la oameni nu stiu de ce happy dar e amuzantwinking

| GreenVoid a răspuns (pentru DarthRevan):

La bagatori in seama.Are ceva omu' cu punctul meu, ce sa zic...

| DarthRevan explică (pentru GreenVoid):

Cred ca esti o fata care a trecut prin viata,si na ai o viziune unpic cam rece asa din punctul meu de vedere,dar nu te cunosc.Dar din cate am vazut, ai un suflet foarte bun dar na nu oricine poate vedea asta poate nici tu nu vrei sa il arati fiindca poti da de oameni naspa si te inteleg happy dar cred ca ai un suflet bun pana la urma big grin laughing Iti urez o experienta placuta si sa te bucuri de fiecare moment oricat de mic ar fi, asculta de experienta ta, fa ce iti spune intuitia nu asculta de nimeni, asta e principul meu, asculta de propria ta experienta happy

| DarthRevan explică (pentru GreenVoid):

Si ai putea sa nu iti pierzi vremea sa raspunzi la toti happy adica na, parerea mea e ca timpul le valoros poate il poti folosi in folosul tau, nu sa ti-l pierzi ca pana la urma oamenii nu o sa se schimbe asa usor laughing ....na ai grija de tine.

| GreenVoid a răspuns (pentru DarthRevan):

Pai daca i.am raspuns inseamna ca aveam timplaughingMersi ca ti.ai folosit timpul valoros sa-mi scrii asta laughingAi si tu grija de tine si sper sa ajungi acolo unde iti doresti.

| DarthRevan explică (pentru GreenVoid):

Nu,eu cred ca esti tanara, si esti singura care isi poate controla viata, adica e viata ta.Si tu esti singura, nimeni nu sa te ajute cu adevarat, doar tu poti sa-ti schimbi mintea si gandurile de a face si de a deveni ceva de valoare in viata asta, tu esti singura.Si asta e parerea mea, timpul tau e mai important decat banii, banii vin din timp, si eu cred ca daca iti schimbi mintea, iti vei schimba si viata.Ai girjawinking si urmeazati experienta,incearca sa mai inveti sa ajungi si la alte concluzii,adica asculta de,,inima ta" experienta ta si vezi unde te duce ea,gandeste pentru tine, fii indepdeneta nu fi dependenta, ceea ce vreau sa iti zic din tot comentul asta e, sa gandesti pentru tine si sa iti lasi experienta sa te conduca si sa inveti din ele ca sa evoluezi unde vrei tu sa ajungi. happy inca o data ai grija, ok.

| DarthRevan explică (pentru GreenVoid):

Si ti-am zis,ai un suflet foarte bun, oricat de negativista pari, asta e ce conteaza daca vrei sa faci bine, macar asta e ce conteza, oricat de putin ai face pentru altii important e sa ai un suflet happy bun adica echilibrat.