| BarboseluSabin a întrebat:

Eu sunt la scoala profesionala la profilul mecanic auto.mentionez ca am 16 ani si din cate am auzit pot sa fac scoala acum cu instructorul scolii.stiti cumva daca dupa ce termin scoala pot sa dau si examenele asta insemnand la 17 ani si sa imi elibereze permisul la 18 ani? daca asi astepta un an pana la examene asi uita tot ce am invatat.

Răspuns Câştigător
| MateiSebastian a răspuns:

Școala de șoferi o faci în clasa a 11-a deodată cu materia " Legislație Rutieră " ( la care vei primi și calificative/ note ). O să dai de permis doar la împlinirea vârstei de 18 ani.