| DianaIsHere123 a întrebat:

Eu sunt şatenă. Aş putea să mă vopsesc cu o culoare mai deschisă fără să-mi decolorez părul?

8 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Da, poti. Acum depinde si ce culoare. Daca este blond, acesta trebuie sa decolorezi parul la salon, daca este un blond mai inchis sau roscat morcoviu, atunci poti lua un oxidant mai puternic decat cel pe care are el in cutie.

| Deleb a răspuns:

Depinde ce culoare, e o nuanță foarte frumoasa la AVON, un saten roscat, care iese foarte bine pe parul natural, iar dupa 9-10 spalari, ajunge la o culoare deschisa, pe care, o poti schimba, fara decolorant. Nu zic sa o folosesti pentru asta, dar ma gandesc ca ti-ar placea culoarea si inainte, si dupa.

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,eu cred ca da. Asta pentru ca nu esti bruneta si totusi..intre parul negru si cel saten exista o diferenta.Pentru inceput poti incerca o culoare mai apropiata de nuanta parului tau,poate un blond inchis,iar apoi, daca iti sta bine cu acea culoare, daca vopseaua a prins, iar tu iti doresti sa incerci o nuanta mai deschisa, ti-l poti face un blond mai deschis.Colega mea de banca este satena de fel, se vopseste mereu blond mediu si ii sta foarte bine. Oricum, nu-ti face griji in legatura cu culoarea daca la inceput nu este foarte deschisa, cu timpul se mai decoloreaza si astfel o nuanta inchisa poate ajunge numaidecat la una mai deschisa. Sper ca te-am ajutat!happy

| frostxtq a răspuns:

Vopseste-l pur si simplu cu o nuanta mai deschisa, va prinde vopseaua daca ai parul cat de cat deschis. Vopseaua permanenta contine oricum 1% decolorant.

| idontcareeeeee a răspuns:

Depinde ce culoare vrei şi ce fel de şaten este părul tău, eu am avut părul şaten închis şi mi-am luat o vopsea de culoare blondă şi m-am vopsit acasă. Mi-a plăcut mult rezultatul, a fost un blond închis. Dar dacă şi ţie o să îţi iasă la fel şi o să vrei o culoare mai deschisă, aşteaptă cam o lună sau nu ştiu peste cât timp te mai poţi revopsii, şi te mai vopseşti încă odată blondă. thinking

| NoName0x0 a răspuns (pentru idontcareeeeee):

Si la radacina ti se vedea mai deschis? big grin

| idontcareeeeee a răspuns (pentru NoName0x0):

Nu, tot părul era aceeaşi culoare.

| denisacri100 a răspuns:

Daca culoarea satena este culoarea ta naturala si nu ai mai fost vopsita, o sa iti prinda. pe parul natural prinde orice culoare. daca o sa il decolorezi o sa se arda foarte rau. Te sfatuiesc sa incerci mai intai fara decolorant.