| Anonim6666644 a întrebat:

Exista riscuri pentru extractia unui dinte permanent crescut peste cel de lapte daca am 16 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Nede a răspuns:

Ai 16 ani si inca mai ai dintii de lapte? straight face

| Anonim6666644 explică (pentru Nede):

Da, 1 dinte si peste el este crescut unul permanent si vreau sa ii scoata pe amandoi si sa imi faca un implant dar doctorul a spus ca exista riscuri pentru ca sunt prea tanar.

| Nede a răspuns (pentru Anonim6666644):

Pai este si normal..mai ales daca il scoate pe cel permanent. Si oricum pana nu o sa te opresti din crestere nu iti poate face implant deci o sa ramani cu o gaura in gura. Gandeste'te bine. Mai bine il scoti pe cel de lapte si dupa iti pui aparat sa il indrepti pe cel permanent.

| Anonim6666644 explică (pentru Nede):

Dar cam ce riscuri sunt daca fac operatia?