| sblcmdn a întrebat:

Exista vreo metoda prin care cineva sa iti gaseasca profilul de facebook fara sa te cunoasca? Ma refer ca de cateva luni tot primesc cereri de la niste persoane pe care nu le cunosc si nu ma cunosc, dar pe care le vazusem intamplator prin oras cu putin timp in urma. Cum mi-au gasit profilul daca nu ne cunosteam?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu nu prea cred în coincidențe. Băieții aceia te cunosc, chiar dacă tu nu i-ai remarcat. Faptul că au făcut investigații și ți-au aflat contul, înseamnă că au dispus de timp liber. Ți-au urmărit activitatea zilnică, apropiindu-se de prietenii tăi, căutându-ți chipul/fotografia în lista lor de prieteni, pentru a te putea aborda virtual. Faptul că evită o discuție live, deși v-ați văzut și face-to-face, arată că sunt destul de imaturi, de neîncrezători în ei. Poate te admiră în tăcere, poate vor doar să se amuze, poate și... poate. Nu ai cum să știi, cu adevărat, ce gânduri ascunse au.

2 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

Probabil prin prietenii comuni. Eu am primit o data o cerere de la un anumit "Durasel Aurel", cu care nu aveam nici un prieten comun. Nu stiu ce poate fi mai creepy decat asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil sa fi întrebat pe cineva care te cunoaste, sau coincidenta, sau te-au vazut in lista unde scrie "persoane pe care e posibil sa le cunosti".