| anonim_4396 a întrebat:

Fumez de 2 săptămâni dar acum 2 zile mi-a zis o prietena care fumeaza de mult ca nu trag in piept doar in gat. Fumez doar Dunhill negru si ieri cand trageam in piept ( vreo3-4 țigări) tuseam si ma innecam azi tot ca ieri tin fum in gura si inspir nu ma mai innec asa doar tușesc (de 2 ori la 1 țigară) și am o stare de amețeală acum trag in piept sau doar in gat? Dau Fundaaa nu are rost sa imi ziceți sa ma las sau ca ma otravesc etc.e organismul meu..Ps: nu pot trimite mesaje.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Aparent noua generatie de copii nu mai e capabila nici sa fumeze. Vezi poate a aprut vreo aplicatie pe smartphone care sa te invete cum sa fumezi

| danay72 a răspuns:

Daca tusesti si ai o stare de ameteala, e clar ca nu iti fac bine.E corpul tau, dar gandeste-te cum o sa ti se ingalbeneasca dintii, cum vei mirosi de la tutun, ti se vor ingalbeni degetele de la modul in care ti tigara.Iar acestea sunt doar lucrurile care tin de estetic.Te vei imbolnavi.Ai grija de sanatatea ta.Numai bine.

| cristimihailov a răspuns:

Felicitari. Fa-o cum e mai cool.

Ai intr-adevar curaj... sa poti sa infrunti asa cu tupeu citostaticele...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna
lasa fumatul pentru ca acum din cauza glandelor adrenale care elibereaza hormonul numit adrenalina dar lasa fumatul pentru ca in primul rand este un pacat in al doilea rand provoaca cancer si gandeste-te ca acum simnti placere dar atunci vei simnti durere iarta-ma daca cuvintele au fost poate prea dure, dar sunt spre binele tau si mai presus de toate este adevarul
P.S daca vrei sa impresionezi pe cineva nu impresiona prin prostie, ci prin lucrurile care sunt bune adica invatatul, o purtare corecta, sa fi respectos pentru ca oameni care fac raul sunt multi dar oameni care sunt cinstiti sunt rari.
O zi buna.