| Bixuuuuuu a întrebat:

FUNDA! Am facut acum 4 zile un avort ( nu ma intrebati de ce si sa-mi faceti morala pentru ca nu am putut sa-l tin, chiar daca mi-l doream mult) si voiam sa va inreb cum e contactul sexual dupa? Am citit pe net ca este dureros!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Doar in cazul in care avortul s-a facut clasic prin chiuretare si in functie de finetea de care a dat dovada medicul, durerea de dupa avort poate sa se mentina cateva zile (intre 7 si 14 zile de obicei) si in astfel de situatii nici sexul nu poate fi placut, de calitate. Dar acest aspect difera de la o femeie la alta. In cazul in care avortul a fost executat prin aspiratie sau s-a provocat medicamentos, sexul se poate intretinerea dupa cateva zile, cel mult o saptamana. Multa sanatate.

8 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Bine ca dupa avort tot la futai te gandesti

| Bixuuuuuu explică (pentru whatevernvm):

Nu e raspunsul ce-l asteptam. nu vreau sa fiu criticata pentru ceea ce am facut, deci daca poti sa-mi raspunzi la intrebare, ar fi ok, daca nu, asta e!

| whatevernvm a răspuns (pentru Bixuuuuuu):

Dar nu te-a criticat nimeni. Nu te mai simti atacata. M-am uitat la intrebarile tale si iti cam place viata

| minrest a răspuns (pentru whatevernvm):

Lasa fata sa ii placa viata, nu auzi ca isi dorea copii, probabil e maritata.

| minrest a răspuns:

De ce sa fie ma dureros ca doar se face in vagin, nu mai sus. Daca iti bagi de-astea in cap sa stii ca poti sa te sugestionezi si sa fie dureros.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru minrest):

Prin avort interventia se produce in interiorul UTERULUI si nu a vaginului, adica undeva "mult mai sus". Indepartarea mucoasei de pe peretii uterului se face prin razuire, raschetare in cazul in care se utilizeaza CHIURETA, de aici provine durerea.

| minrest a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Despre sex spuneam ca se face in vagin, nu mai sus, in uter, unde are loc interventia. Am vrut sa o incurajez sa aiba relatii-dar numai dupa perioada de pauza ceruta de medic.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru minrest):

In acest caz imi cer scuze. Este destul de ambigu raspunsul tau si probabil asta m-a derutat deoarece intrebarea se referea la avort. Mea culpa.