| Silviu0101 a întrebat:

Funda! În scurt timp începe facultatea ce sfat îmi oferiți despre imbracamintea purtata?
Bugetul nu este o problema( atâta timp cât nu depășește totuși 20 milioane).
Ce ar merge sa îmi cumpăr? Nu modelul ci doar stilul. Facultatea este de drept așadar ma gândesc ca și gusturile sunt altele. În detalii va rog. Ex: sa port costum sau nu, blugi sau pabatoloni stofa și de ce. Cămăși sau tricou. Pantofi eleganți sau sport. Etc etc etc.
Și în ultimul rand după ce ma ajutați cu ce v.am rugat mai sus. Merita sa îmi pun ochelari sau nu? Eu vad și fără. Vorbesc strict din punct de vedere fashion. Va mulțumesc. Aștept sfaturi de la oeni deschiși la minte va rog. Fără răutăți

Răspuns Câştigător
| MrSwiss a răspuns:

Salut!
Și eu sunt la Drept, anul IV chiar, și pot să îți spun că stilul classy casual prinde bine la oricine (profesori, colegi). Încearcă să porți o pereche de blugi, dar nu dintr-aia tăiată cu foarfecele de vie, ci una simplă cu o cămasă albă, cu sau fără cravată și un sacou sport.
În timp ce o să înaintezi în ani, îți recomand să investești într-un costum de calitate, fie îl faci la croitor (cea mai bună alegere) fie îl cumperi (Bigotti e o alegere foarte bună).
În ceea ce privește pantofii, poți să îți dai și singur seama cum să îi porți. Nu poți purta la blugi pantofi de ceremonie sau la costum pantofi sport. O să îți pun aici site-urile de unde să îți cumperi tot ce ai nevoie. Spor în noul an universitar!
https://bigiotto.ro/ro/
https://www.bigotti.ro/

2 răspunsuri:
| UnBroken2016 a răspuns:

Avand intrebarea asta, sunt foarte serios cand iti spun ca ma mir ca luat bac-ul. Nu ma mira aia de 15 ani cand intreb cum sa se imbrace, dar tu? Vai de mine. Incearca si tu la Beauty and Fashion sa pui intrebarea, nu aici.

| Printesa10TM a răspuns:

De ce nu iti iei un designer doar pentru tine?!