Hai la concursul Digital Kids, competitia de programare si robotica pentru copii si adolescenti

Asociatia Edusfera, in parteneriat cu ROSEdu, Centrul de Creatie Tehnica pentru Tineret (inventeaza.ro) si Impact Hub Bucharest lanseaza concursul Digital Kids, adresat copiilor cu varste cuprinse intre 8 si 14 ani.

Concursul Digital Kids este o initiativa care isi propune sa descopere si sa promoveze copiii pasionati de tehnologie si robotica. Participantii se pot inscrie in competitie la una dintre cele 5 categorii propuse: Jocuri, Utilitare, Aplicatii pentru scoala, Roboti si Multimedia.

Inscrierea se face online, pe site-ul concursului: concurs.digitalkids.ro, in perioada 21 aprilie - 26 mai, prin completarea unui formular de concurs.

Lucrarile transmise vor fi evaluate de un juriu independent care va selecta 5 participanti la finala concursului Digital Kids pentru fiecare categorie, urmand ca dupa prezentarea lucrarilor din 6 iunie de la Impact Hub Bucuresti sa aiba loc premierea castigatorilor.

15 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna searahappy
Cam tarziu...la 44-45 de ani, nu cred ca as face fata cerintelor.
O seara buna tuturorhappy

| DeyCj a răspuns:

Dacă eram adolescent veneam, măcar să arunc un ochi pe la invențiile cu care concurează copiii.happy

| kar1GaNNN a răspuns:

Era frumos daca eram putin mai mic.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Pot sa particip ca si spectator?surprisee visul meu sa vad copii talentati in robotica, am trait toata viata numai pentru asta!

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Interesant... thinking

| L1feDRAIN a răspuns:

Sunt pe drum rolling on the floor

| Crainstorm20 a răspuns:

Serios? Sunt unii copii talentati, dar ce copil invata programarea si robotica? :-)

| AlexStefan1 a răspuns:

Super tare!

Am 14 ani laughing))

#include

int main(void) {
printf("Expert in programare.\n");

return MULT_SUCCESS;
}

| Radu284 a răspuns (pentru AppleFanBoy):

MULT_SUCCESS nu e definit, o sa-ti dea eroare big grin
Ma bucur totusi ca folosesti C si nu C++

Cu placere! happy

| Desteapta21 a răspuns:

Numai la Bucuresti are loc concursuL?

| AndreeaAysel a răspuns:

Interesant

| Lidiasm a răspuns:

Interesant. happy