| IrisEu a întrebat:

Halloo! Salut lume! Eu sriu o carte despre o fata (cartea e SF), ce nume sa-i dau fetei (si de familie)? MULTU!:*

5 răspunsuri:
| MrsDraguttza a răspuns:

Pai eu as zice numele fetei Julia ( sau Giulia dar mai bine Julia / oricum se scriu al fel... acum ma refer la scris )
Dar din pacate nu am nume de familie
Ce ai zice de...
Julia Evans
Julia Addams
Julia Wallace
si cel mai comun
Julia Smith

| Nayuky a răspuns:

Prenume:Erza
Nume:Amisu
si rezultatul
Amisu Erza

sau Asakura Nayuki (asta e numele meu de fblaughing)
sau eventual Mina Iamanuchi

| zDenYz a răspuns:

Buna uite niste nume :AdriAgamemnon AglaiaAlan AnandoAndromeda AndyAngel AngeniApuAshby Baatarsaikhan BaiBarclayBavol BerryBetsy Bolivar Brocky Byron Carter ChicoCorianderCraciun EsmeraldaFergieFreiraJ imena JocastaJyotika AgrataAjaAlka AmaraAnanda Anaya Aryan Asha Bhavna Brinda Chameli Daruka Divya Ekanta Gambhiri Harsha Hiraani IndiraJa inJaya Jyotika Kalida Kami Karma Kavindra Krishna Lajita Laksha Latika MahariMahimaMakara MaliniMonishaNayan
Adriana Amalia Ana Anca Andreea Angelica Anica Aniela Anisoara Antoaneta Augustina Aurelia Aurica Aurora Brandusa Camelia Carmen Cecilia ConstantaCristina DenisaDiana Dida DochiaDoina ElenaEugenia FeliciaFiloftea Flavia Florentina Florina Gabriela GeaninaGeorgeta Geta GratielaIleana IoanaIol anda IrinaLacramioara LauraLaurentia LidiaLili(ana) LilianaLoredana Lucia(na) LucretiaLuminita MadalinaMagdalena ManuelaMarilena MihaelaOana RalucaRuxandra Adelina AdriaAdrianne AgnesAimee AishaAliceA lmaA ma yaA mbe Anastacia AnastasiaAngelaAnia nnabe l ArdenBeatrice BelaBianca Callia Camelia Carolina Cassandra Christa Cielo Clara Clarissa Clementina Cleopatra Critin aCybeleDariaDev HavenIoa naIsabelIsad oraJia LiJosephina JulietKalista Kasia KassandraKristy LauraLidia MarinaMina NinaPatricia SyeiraTania

| PulbereDeStea a răspuns:

Depinde ce fel de personaj este fata, bun sau rau, ce personalitate ii dai, ce face ea. Ce sentimente/trairi are. Daca am inteles bine fata este personajul principal si asta conteaza.Jennifer-jenny; james; carolina-carry; lysa; patricia-patty; salomeea-sally; linda; soledad.Caterina-Cati, Nina, Cate etc.
Anastasia-Ana, A., Anina, Anita, Nina
Clarissa-Clare, Clary, Lissa, Issa, Lara
Leona
Adica iti alegi numele pentru ca au legatura cu caracterul lor, sau pentru ca inseamna ceva pentru tine.

| Oanaand a răspuns:

Mie imi place foarte mult numele Eloise e dragut, scump si numele semnifica ceva pasnic si inteligent.
Si numele de familiethinking:
"Eloise Eden"
"Eloise Ethan "
"Eloise Eliezer"
"Eloise Ruth "
"Eloise Noee"
:*