| olaruandra2000 a întrebat:

Heeey! Sa incepem...Din clasa ı pana in clasa a ıv am stat la o scoala din Galati.Aici eram considerata o fata cam fitoasa si cocheta(ce modesta sunt! laughingPe vremea aia imi placea de un baiat.Sincer la acel moment nu as fi crezut niciodata ca el m-ar fi placut desi mai mereu ne certam si ne impacam, ne mai bagam in vorba unul cu celalalt...etc si multe alte momente speciale.Da in 2010(adica clasa ıv) parintii mei si-au gasit de munca in Italia si am fost nevoita sa ma mut.Am stat 3 ani in Italia dupa car ne-am intors inapoi de unde am venit.In timp ce eram acolo si intrasem pe net intru in vorba cu acest baiat si il intreb daca are iubita el imi raspunse ca nu asa ca l-am intrebat de cine ii place iar el mi-a zis ca ii place de mine.Am dus-o o vreme asa dar mi-am dat seama ca relatiile la distanta nu tin si in plus parintii mei nu erau de acord.Ei considera ca nu trebuie sa ma las dusa de val si ca trebuie sa ma tin de carte.Asa ca intr-un fel sau altul i-am dat papuci.Acum ca m-am intors aici inapoi in aceiasi clasa nu stiu ce sa fac in plic am iesit cu colegele si l-am vazut si pe el care era cu iubita si beaa si fuma desi studiaza la fel de mult.Scoala se apropie iar eu nu stiu com sa ma comport cu el dat fiind faptul ca ma ignorat.Ce sa fac?! Funda

Răspuns Câştigător
| JustDeedee a răspuns:

Banuiesc ca regreti...
O fi trecand el peste asta, dar nu ai de unde stii sigur. Poate iubita lui actuala e doar de fatada, iar pentru ca bea si fumeaza nu inseamna ca s-a schimbat si ca nu poate invata la fel de bine.
Tu trebuie sa fii la fel ca inainte: daca te intreaba ceva ii raspunzi frumos, nu-i reprosezi nimic, fii naturala. Nu-i arata ca tie nu iti convine acest lucru. Cu timpul te vei obisnui si vei trece peste asta si cine stie... poate veti ajunge din nou impreuna.