| Raawrrr a întrebat:

Heei, am 164-165 si 50-51 kg la 15 ani, aveam 54-55 dar am reusit sa slabesc si vreau sa ma mentin si sa ma tonifiez, dar nu pot renunta la produsele de patiserie nici cum, simt nevoia efectiva sa mananc mai ales in prima parte a zilei, la scoala. Tin sa precizez ca merg la sala cat pot de des si mai merg si la bazin, ce sfaturi imi dati in legatura cu dependenta mea si ce as putea face impotriva ei si ce as putea face sa imi tonifiez corpul, fundaa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Syndre a răspuns:

Te ambiționezi. Produsele alea de patiserie, pe lângă faptul că sunt bombe calorice, sunt GROAZNIC de nesănătoase. Pot să stea pe rafturi și luni de zile... Chiar vrei să-i faci asta corpului tău? Bine, o dată din când în când, dar zilnic?! Și sincer, ce vrei mai mult, să ai un corp superb sau să mânânci ceva dulce? Ține de tine și de voința ta.
Încearcă să mânânci un mic dejun copios, care să te țină de foame iar la școală mânâncă un măr ceva, chiar și produse gen iaurt sunt okay; orice îți place și e sănătos. De slăbit bănuiesc că nu vrei să mai slăbești, pari să fii okay după greutate/înălțime, așa că încearcă doar te menții. Mult succes!