| Elaaaaaaaaaa10 a întrebat:

Heei. Tocmai am terminat clasa a 8-a, 8 ani in care am trait momente frumoase dar si urate. Am avut o colega care mereu a fost favorizata. Eleva de nota 10 desi nu merita... Eu am mers pe 9.50 in toti anii de gimnaziu. Acum la examenul de capacitate, spre surprinderea tuturor, am luat 10 la Matematica si 9.35 la Romana, ea 9.45 Matematica si 9.20 la Romana. A facut contestii sa-mi arate mie ca nu e asa si ce credeti? In contestatii a luat 8.90 Matematica si 8.50 Matematica laughing Este foarte invidiosa ba chiar mi-a spus ca,, Notele nu reflecta inteligenta " si ca am un caracter jegos. Ce ar trebui sa fac in situatia asta? Puteti sa-mi da-ti niste statusuri, proverbe despre dreptate si nedreptate (dreptate intr-un final castiga...). Multumesc! Dau funda :*

4 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Sa nu razi de esecul ei si sa o lasi in prostia ei.
Daca ea ti-a spus in fata asta, e clar ca individa areo problema la tartacuta. Las-o asa.
Felicitari pentru rezultate obtinute si mult succes pe mai departe!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, in ziua de azi dreptatea nu castiga mai niciodata! Eu am trecut prin acest examen si pot sa-ti spun ca am ramas profund dezamagit datorita lipsei de obiectivitate si seriozitate. Acuma te rog sa nu interpretezi gresit! Eu nu-ti contest tie notele sau ceva de genu'! Nu-s in cunostiinta de cauza ca sa fac asta! Cat despre colega ta, nu pot sa spun decat ca este o rautacioasa si o ofticata! Ea a dat dovada de lasitate, neavand curajul sa-si recunoasca infrangerea evidenta si sa-ti aprecieza rezultatul. In momentul in care ti-a spus ca ai un caracter jegos, trebuia sa-i fi raspuns...acum e prea tarziu. Replica o dai pe loc, nu dupa nu stiu cate zile. Mai da-o la naiba...

| PinkPanther001 a răspuns:

In aceeasi situatie am fost si eu cand am dat examenele(bine nu au fost jigniri)Intotdeauna cineva va fi favorizat in orice clasa exista cate un elev minune care ia numai 10 si la examen trece cu contestatie.Pur si simplu nu o baga in seama trateaz-o cu indiferenta pentru ca doare cel mai tare, si bucura-te de rezultatele obtinute. Felicitari!

| CatalinFTW a răspuns:

Frate, situatia la mine in clasa e mult mai tare laughing Am luat 5-8 numai premiul 1 eu si inca o fata. Fata care anul acesta a luat 10 la chimie, fizica si biologie pe ochi frumosi laughing Ghici ce? Am luat 10 la mate si 9.30 romana. Cat a luat ea? 8.40 romana si 5.10 mate laughing Cat am putut sa ma bucur cand s-a facut dreptate! Las-o pe ea sa zica ce vrea. Asta le trebuie astora care iau note mari pe nedrept! Bafta happy