| bbnnmm a întrebat:

Heey (: Ce s-ar întâmpla dacă nu aș mânca nimic câteva zile și aș bea mult Coca Cola și energizante etc.?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Mai mult ca sigur ca organismul tau ar avea de suferit, de asemenea consider ca ai reusi sa-ti "omori" stomacul si te-ai simti oribil cateva zile.

| SkyPilot a răspuns:

Iti strici stomaacul si incep sa iti tremure mainile de la excesul de cafeina.

| danutzu96 a răspuns:

Din experienta iti spun daca nu vrei sa ajungi la spital nu face asta. Eu am baut cafea si nu am mancat si am ajuns la spital, la un moment dat ininma o sa o ia razna si o sa cazi (accelereaza pulsu pana 200 bpm) si alte probleme : dureri de cap (o sa iti afecteze sistemul nervos ), tremuraturi, dureri de stomac si colon etc. NU FACE ASTA!

| bbnnmm explică (pentru danutzu96):

Dar eu nu beau cafea deloc...o să beau doar Coca Cola și poate energizante și apă clar

| danutzu96 a răspuns (pentru bbnnmm):

Cococa cola si energizanele fac mai rau decat cafeaua asa ca s-ar putea sa patesti si alte lucruri urate pe langa cele de mai sus. Daca vrei sa faci o vizita la spital esti libera sa torni in tine bauturi cu cofeina fara sa mananci.

| Kyılε a răspuns:

Iti distrugi organismul, asta se intampla. Ce intrebare, dar ma rog /

| Ungureanu90 a răspuns:

De ce ai face asta?
În primul rând ți-ai strica stomacul și sistemul nervos pentru că acel suc îți va oferi mult nesomn din cauza cofeinei și probleme la nivelul inimii.

| asul10 a răspuns:

Probleme, INSOMNIA, si asa mai departe. c: