| Annia_1319 a întrebat:

Heey; x vreau si eu niste siteuri cu statusurihappy. dar sa nu fie ca acelea care se gasesc pe toate siteurile daca intelegeti ce vreau sa zic:d. vreau sa fie ceva mai speciale. Dau >fundita: Mersikiss

Răspuns Câştigător
| Gratsy a răspuns:

Nu am site`uri
da iti dau eu statusurile
1.Nu e un vis si nicio fantezie

E ceea ce se numeste copilarie

Un episod din serialu` vietzii tale

Care contzine clipe dulci, da` si amare.

2.Adevarul costa scump,o sa-ti demonstrez,Dar ce vreau e sa te fac sa realizezi,Ca daca tu ignori tot ce te-nconjoara,Asta nu inseamna ca o sa dispara!

3.Si fii convins ca in final ai sa vezi. ca acum nu-ti pare rau pentru ca nu-ti dai seama ce pierzi. dar vezi in data ce vei realiza, o sa-ti para rau dar,eu n-o sa mai vreau sa fiu a ta

4.In spatele unui vis se ascunde un cosmar dar nu incerca sa visezi caci problemele incet dispar

5. Dc privesti in trectul indepartat?cum poti sa miniti o fata care te-a respectat?

6.Imi amintesti de trecut,imi amintesti mereu ,cine a fost cu tine cand a fost mai greu,timplu trece repede nu`l poti oprii chiar de vrei sa ma uiti tot iti vei aminti

7.Sa stii ca e despre ce faci E despre cum faci Despre cum te-mbraci Cum se uita ceilaltzi Cand mergi elegant,incet,apasat Chiar si fetele se uita lung (oo

8.Dar roata s`a intors cu se intoarce mereu acum prt mine e simplu ptr tine`i mai greu.

9. Aparentele inseala,un zambet nu se compara,tot ce e pe dinafara.INAUNTRU TE OMOARA

10.Poti sa te pui in genunchi chiar acum

Chiar de incerci sa te scoti nu ai cum []"

11.Ne leaga`zambete` si`lakrimi` Ne Leaga`o prietenie`Fara Margini

12.• Sunt un om simplu, mai simplu decat tine

Genu` de persoana care vrea atat de multe si obtzine.`!:]•

13.Condoleante ,iti spun condoleante ca bun venit ,fii pregatit,trage o linie si spune ptr ce ai trai,asta ,viata nu iarta iar tu nu ai de ale,cand iti e scris sa te duc,te duc,si vei ramane doar cel/cea ce a fost

14.Sa poti sa crezi,Cand unii te insala,Sa te ridici,Cand altii te doboara,Sa poti pastra,Cand altii vor sa te alunge,Sa razi chiar daca sufletul iti plange,Si cald ramai,Chiar daca afara ninge,Aceasta-i arta DE A INVINGE

15.As putea fi cea pe care ai remarcat`o , as putea sa te acaperez , as putea sa fiu ca toate celelalte , asta se presupune ca ar trebui sa fac ?! "

*16. Sunt un dracusor, ce viseaza-usor, taci! nu ma trezi de mai vrei sa respiri!

17.Tine minte de unde ai plecat.Tine minte cine nu te-a tradat.Invata sa simti cine nu te minte. Scuteste-te singur de cuvinte.Ai sa vezi ca o sa-ti prinda bine. Cat sti cine e langa tine

18."Si Daca ei Nu O Sa-mi Mai Zica "Noapte Buna". Si Daca Nici Pe Strada Nu O Sa-mi Mai Zica "Buna"... Am Prietene Care ma Suna Sa-mi Zica:Fataa, Esti De 1000 De Ori Mai Buna :X

19.•oAm puS SufLe† in kTeva mOmenTe `! De aZi StoP:->SenTimenTe ! O sa raD ,O sa TraieSc . Dar faRa s IuBeSc`! Dar meReu,nu uiTa . Vei raMane SpeCiaL iN viaTsa mEa:*•o°"

20.Plec,dar o sa ma intorc[ candva ] Plang,o sa rad[ candva ] Nu`mi pasa,dar mi-a pasat[ candva ] Nu mi`e bine,dar o sa`mi fie [candva]

21.Am aflat mai demult ce inseamna sa te doara, am gresit si-am iertat si n-ar fi prima oara, am invatat sa mint sa m-ascund dupa cuvinte, am invatat sa tac si sa fiu mereu cumint3

22.Voi strange`n pumni ura , imi va urla guraa` , va tremuraa mana` asta`i razboiul meu cu lumea .,iar tu vei fii doar unu` intotdeauna

23.acum` ma intrebi cum o duc` ce`am mai facut` inainthe` nu`mi ziceai nici makar salut` HAHA` s`a intors roata tzi-am zis c`o sa tzinnn` minthe`

24.Am cresCut!`Am laSat in urma` un treCut ! si-acum,cu capu` sus,pOt spune ca am ajuns unde am vrut!`:-x

25. cat vrei tu sa pari de gigolo. cand ii vezi ochisorii aia iti piere chefu` de a face misto .

Nu-l lasa pe cel care te face sa suferi sa se creada superior.Zambeste-i!asa ii vei demonstra ca tu esti cel bun si el cel rau!•

Nu e un vis si nicio fantezie. E ceea ce se numeste copilarie. Un episod din serialu` vietzii tale... Care contzine clipe dulci, da` si amare

Adevarul costa scump,o sa-ti demonstrez...Dar ce vreau e sa te fac sa realizezi,Ca daca tu ignori tot ce te-nconjoara,Asta nu inseamna ca o sa dispara!

si fii convins ca in final ai sa vezi, ca acum nu-ti pare rau pentru ca nu-ti dai seama ce pierzi, dar vezi in data ce vei realiza, o sa-ti para rau dar, eu n-o sa mai vreau sa fiu a ta

In spatele unui vis,se ascunde un cosmar dar nu incerca sa visezi caci problemele incet dispar

Dc privesti in trectul indepartat?cum poti sa miniti o fata care te-a respectat?

Imi amintesti de trecut,imi amintesti mereu ,cine a fost cu tine cand a fost mai greu,timplu trece repede nu`l poti oprii chiar de vrei sa ma uiti tot iti vei aminti

Sa stii ca e despre ce faci E despre cum faci Despre cum te-mbraci Cum se uita ceilaltzi Cand mergi elegant,incet,apasat Chiar si fetele se uita lung (oo

Dar roata s`a intors cu se intoarce mereu acum prt mine e simplu ptr tine`i mai greu.

Aparentele inseala,un zambet nu se compara,tot ce e pe dinafara.INAUNTRU TE OMOARA

Poti sa te pui in genunchi chiar acum ... Chiar de incerci sa te scoti nu ai cum []"

Ne leaga`zambete` si`lakrimi` Ne Leaga`o prietenie`Fara Margini"

• Sunt un om simplu, mai simplu decat tine... Genu` de persoana care vrea atat de multe si obtzine.`!:]•"

Copilu` din mine se tzine De nebunii intruna Dar nu-i pierd urma Il voi pastra in suflet pentru totdeauna:X

cum nimeni nu ar vrea sa fie...sunt EU si atat!,cu nimic mai deosebita,dar,totusi ^DIFERITA^

Tine minte de unde ai plecat.Tine minte cine nu te-a tradat.Invata sa simti cine nu te minte. Scuteste-te singur de cuvinte.Ai sa vezi ca o sa-ti prinda bine. Cat sti cine e langa tine

"Si Daca ei Nu O Sa-mi Mai Zica "Noapte Buna". Si Daca Nici Pe Strada Nu O Sa-mi Mai Zica "Buna" Am Prietene Care ma Suna Sa-mi Zica:Fataa, Esti De 1000 De Ori Mai Buna :X

•oAm puS SufLe† in kTeva mOmenTe `! De aZi StoP:->SenTimenTe ! O sa raD ,O sa TraieSc . Dar faRa s IuBeSc`! Dar meReu,nu uiTa . Vei raMane SpeCiaL iN viaTsa mEa:*•o°"

Plec...dar o sa ma intorc[ candva ] Plang...o sa rad[ candva ] Nu`mi pasa,dar mi-a pasat[ candva ] Nu mi`e bine,dar o sa`mi fie [candva]

Am aflat mai demult ce inseamna sa te doara, am gresit si-am iertat si n-ar fi prima oara, am invatat sa mint sa m-ascund dupa cuvinte, am invatat sa tac si sa fiu mereu cumint3

Ai o viata normala?am sa ti-o dau eu peste kp! am 13 ani sh imi spooi ca gandesc bine.ai avea un shock dk ai sti c cred despre tine.

Voi strange`n pumni ura . imi va urla guraa` . va tremuraa mana` . asta`i razboiul meu cu lume

a` . iar tu vei fii doar unu` intotdeauna

acum` ma intrebi cum o duc` ce`am mai facut` . inainthe` nu`mi ziceai nici makar salut` . HAHA` s`a intors roata tzi-am zis c`o sa tzinnn` minthe`

Am cresCut!`Am laSat in urma` un treCut ! si-acum,cu capu` sus,pOt spune ca am ajuns unde am vrut!`:-x

cat vrei tu sa pari de gigolo. cand ii vezi ochisorii aia iti piere chefu` de a face misto . •"

• asta mica e mereu cu zambetul pe buze, nu se streseaza, nu prea o intereseaza ce urmeaza. •

• deobicei ii citesti rapid . pe cei care iti zambesc si defapt nu te inghit . •

ai avut vreodata in viata ta o fata pe care s-o visezi si noaptea? sa nu-ti imaginezi viata fara ea, sa te doara-n 14 de alta? •

"• uneori cred ca as vrea sa am ceva pentru care sa lupt, ceva pentru care sa pot sa ma arunc de la etaj intr-un sevraj si sa mor fara regrete, dar nu stiu nicio fiinta sa merite sentimente. •"

N'am nevoie de educatsie corectha.Sfaturi sau tzinuta decentha.Crithicile sau barfele spuse de vre'un ratath.Ptr mne snt de ***:X~

Imi reproshezi ca nu's la nik atentha,uneori spui ca par suspektha,te contrazic si'tzi zic ca nu-i ajea,sunt atentha cum ai ajunsh un nimeni in fatsha meah [;x]~

Scuza'ma daca snt prea insistenta,Dar tu estica un drog si eu snt dependenta

Orice baiat care se respecta are langa el o bruneta "

Sunt frumoasa si isteata si toti ma invidiaza.Le transmit de la distanta ca cine nu ma place e o zdreantza.

mult prea fina,intre fete sunt regina.se opreste,te ameteste,iti zambeste,ma omoara,ma priveste,se lasa pe spate doar de la jumate,va intrece pe toate"

,mori dupa ea,are... are cu ce,are dintre toate fetele,are balans are stil are haz se misca bine pe toba si bass,ca-o balerina are miscari de felina,intre fete e regina.

fara Lycra si solar,asta e bronzul natural,Si special pentru tine,DA TU,cea care te uiti la mine ,Sunt mUlt MaI BuNA sI MUlT maI FrUmOaSa cA TINe

Am corpul de felina,privire si piele fina,ochii de vipera veninoasa,caracter de bruneta norocoasa

N-ai ce spune ,spun pe bune,mai bine pune ochii si holbeaza-te ca cu holbatul ramai,priveste cat mai poti"

StOoP! GaTa-GaTa,nU vreaU sa ma fUre altu, fura.ma tu ca-i maI bine ,ca si mie imi convine

Eu nU asculT dEstInuL.lA viSe nU cEdeZ.nu`mI pOaTe spUnE nimEnI cE calE sA urmEz!

"Dar n`are sens ... Si ies din cadrul tau sa`ti dovedesc ca traiesc intens. Am succes... :X"

Tu ma Asteptai sa vin . Cacii asa am promiss … dar acum eu sunt .ce`a cu telefonu inkiss

"Am tupeu Mam nascut In ciuda TA Stiu K nu ma Poty Suporta.Merg incet inspir TAL3NT.si STRIG TAREE! in gura MAare copia nu are valoarelove struck"

Vezi tu scumpo.o fi stat si cu tine.stiu.stiu si ca a arso cu altele.dar el are o fata.si pentru el.fetita lui e cea mai importanta!

"Te iubesc enorm Te iubesc cand dorm Te iubesc in vis Te iubesc in scris Te iubesc in plans Te iubesc in ras Te iubesc in mers Te iubesc cand cresc Te iubesc mereu Pe cuvantul meu"love struck doar pe ell in iubesc love struck
?MeReU … Vi Si PLeCi … FaRa sA vRei … POaTe Ma RaNeStI …. LaSa Ca a VeNit tImPUl SaMi Vb?

?Nu Te CAuT nU TE SuN …. Nu cA sA mA rAzBun ….

DoAr pT SiMpLu FaPt Ca te ubEsC …. J nU vReAu SaTi aRaT?

?ToTuL e RiScAnT …

Te UbEsC ….

DoAr Pe TN … [:X]

IaR ToTuL … DeViNe PiCaNt ?

?Mersul ei de scena… Te baga in dilema… Vorbeste ca O profesoara… cu un cuvant te baga`n Boala… pozeaza pozitzii proprii… iar voi TARFELOR da-ti Copy?

?Fetele dulci sunt facute din miere si dulceata, iar fetele rele din J&B si gheata?

?Lumea in care ma invart… va ispiti mereu… si poate voi gresi din nou… Eu nu fur inimi… LE PRIMESC CADOU !?

?Uita-te atent, nu insistent … priveste dar nu atinge … te pot respinge … viseaza … doreste … oricum in realitate nu ma poti atinge !?

?Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult?

?Nu’s fitoasa… prea putin imi pasa… uita’te la tine si apoi vorbeste de mine ! Ati uitat: AM TUPEU… Ramane-ti in spate CA IN Fata SUNT EU !?

Nu stiu ce a fost intre noi;o dragoste,o minciuna,o obisnuinta.dar orice ar fi fost a fost un vis frumos,iar acel vis a ajuns sa ma raneasca.

-DE ce ATatEA AMinTIri,DE CE ATatEA CuvINte,DOar DOua CUviNTe SImpLe.TE urasc

-Adio de acum iti spun,deacum nu-ti voi mai fii o piedica in drum.Prea mult am plans am tanguit ca sa constat ca tu nu mai IUBIT.

-Oriunde ai fi,orice ai face,cu oricine ai fi acum candva te vei intoarce dar cand va fi prea tarziu ,atunci ai sa pretuiesti ce azi ai reusit sa pierzi

-Ma vei gasi intr-un album de mult uitat, ma vei privi si vei sopti: "a fost odata"

-Sunt lucruri care nu vrem sa se intample dar trebuie sa le acceptam! sunt lucruri p care nu le stim dar trebuie sa le invatam.si oameni fara d care nu putem trai dar p care tre sa-i lasam sa plece
"Sa iti dai seama ca ar lipsi ceva.atunci cand o sa vezi ca nu mai sunt in preajma ta"

""[] Semnez Scrisoarea De Adio Te Pup Si Pa'...N'am Sa Mai Apar Vreodata In Viata Ta!""

Tu tzineai Mult la el,.º• Va protejatzi Unul pe altul Dar acum A venit timpul, cand viata iti da Sah`matul.º•

"din fum apar tu n`o sa ma vezi niciodata clar""

Am invatat sa respect • el respecta doar banii • Eu am invatat sa lupt singura • el e zero fara tati si mami •

Vii • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna

"iti va fi dor poate'ntr'o zi cand , auzindu'mi glasul, vei sti ca nu am sa revin ==> destinul meu e altul !

stergi o lacrima dar nu poti sa stergi amintiri"

mereu va fi una care sa planga dupa tine da` nu eu scumpule !

Tot ce vad e fum ard vise amintiri sperante cred ca un adio e cel mai bun

Indiferenta este paralizia sufletului, o moarte prematura.

Când mi-a fost în viata bine ca un sarpe state-ai numai lânga mine, când mi-a fost viata amara ma-i lasat ca pe un tren în gara prea multe vorbe n-au rost as da orice sa uit ce a fost ai plecat, plecat sa fii si la mine sa nu mai vii!

You are totul pentru mine And i want sa ne iubim Dar it`s difficult vezi bine Caci we nu ne potrivim

oace ce'ai avut in cap?! :Sm'ai avut in mana, sh m'ai aruncat.

Te prabusesti usor de pe piedestalul, din inima mea, pe care eu te-am urcat, si nu te vei mai inalta niciodata.

te'a schimbat ca pe o haina acum are una noua, cand il sunai el se facea ca ploua

am pus suflet, el doar isi pierdea timpul, o ardea de plictiseala dar acum nu mai e la fel a mintit prea mult, ce s mai cred degeaba e frumos, eu nu mai vreau sa'l vad

a vb cu mine ca s vada cum reactionez "nu" acum are pe alta, eu nu'l mai impresionez o s bata la usa mea "stii" o s ma astepte cu flori eu n'o s mai vin o s vina pur sh simplu alte ciorii

Un altul in viata ta apare si te va face fericit Insa el va ramane aceeasi un suflet uscat si ruginit

Km atat am avut de zis tu in continuare decizi Dak vei ramane cu mine sau sufletul alteia ai sa tzi`l vinzi

Ai sa plangi mai tarziu "cand" Iti va fi greu Ai sa vrei sa'i zambesti dar no sa ai tupeu Ai vrea sa dai timpul inapoi "unde" In trecut Ai sa plangi mereu cand te gandesti la ce'ai avut.

"Indiferenta ta il doare, dar la cat orgoliu are, nu-si recunoaste nici macar lui, ca ii e dor de tine"

"Dak iti va fi dor de mine Ehhh Linisteste`te O sa`ti treaca Potzi privi in ochii mei Dar in sufletul meu NiciOdata!"

"Ce odata ma incalzea.Acum ma lasa Rece!"

ai plecat plecat s fii, sh la mine s nu mai vii

Pe baietii de astazi sa-i culegi cu sacu` Si frumos impachetati sa-i trimiti la dracu`.

ma uit la luna.luna e superba.ma uit la tine.mai bine ma uit din nou la luna

ca mine sunt putine dar ca el sunt toti

"Eu iti spun tu nu intelegi[] Tu vrei sa ramai Eu vreau sa pleci[] Nu`ti vine sa crezi ca s`a terminat ?!Ai fost doar un capriciu.Si ti-am demonstrat [] !""

Paharele sus Sampania sa curga Respect pentru fetele care i'au facut pe fraieri sa planga""

Nu`tzi prOmit nimic :d dar gandeste`te un pic Nu ma ai pe mine Nu mai ai nimic

O zi fara tine este ca o luna de vacanta
Nu mai sunt fetita ce o stiai mai demult,poate nu ai observat,de la un timp am mai crescut

Te-a iubit si ai pierdut-o, in fine,nu tinea doar de tine,ca daca stai sa te gandesti tot el ti-a luat-o si tu ca prostu`ai lasat-o!Ti-a furat-o!

Vezi?Nu e trista deloc,zambeste suav,are privirea de foc.E dulce si o iubesti stii bine,dar ea nu se mai gandeste la tine

Te iubea,chiar te-a iubit candva,priveste-o,dar stai departe acum nu te mai vrea

Vei cauta mereu la o alta "ea" ceea ce adorai la mine candva

Ar trebui sa stii mai clar ce vrei,el are de pierdut tu esti OK

O sa-ti fie greu fara ea,fara princess a ta

Iubitule ai crezut ca fara mine viata e usoara,dar a cam inceput sa te doara

Baga bine la cap si nu uita nici intr-un veac ca eu sunt fetita care ti-a pus capac!

Hai bye-bye,ramai cu bine,vezi ca intreaba c****le de tine

Te dai macho ca nu mai tii la mine,dar stiu ca inca sunt o parte din tine

Sunt genul de tipa dupa care se tzipa,acum tzipa ca m-ai avut si m-ai pierdut
***Dusmanilor mei le doresc sa aiba 3 masini in fata caseiolitia,Ambulanta,Pompierii.

***De cite ori ma veti privi cu ura si manie,de atitea ori va voi zambi cu multa simpatie.

***Uita-te atent,dar nu insistent,priveste,dar nu atinge,te pot respinge,admira,si evident-ia-ti gindul.

***Prefa-te ca nu m-ai observat.

***Eu traiesc,tu stai.Sunt tot ce tu visezi,tot ce-ti doresti,si n-ai.

***Cine ma iubeste e ok,cine ma barfeste ma voi pisa pe ei.

***Razbunarea nu-mi aduce satisfactii.insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragoste.

***Pentru Un Moment…Am Crezut Ca Ma Vei DiStruge ~ Dar Uite`ma Acum Sunt Tare Si Chiar Foarte DoOlce.

***M`ai avut…M`ai pierdut…Acum ma vrei…Nu se mai poate…Oricare va fi `EA`, Nu va purta amprenta mea .

***Mai e putiN , mai e un pic .Pana la maRele nimic .Mai e o cliPa sau un ceaS .Din tot ce-a foSt si-a mai ramas .

***mereu vei cauta la ea ceea ce adorai la mine candva….

***De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang

***Suficient de matura ca sa stiu ce vrei . Si suficient de copila ca sa ma prefac ca nu`mi dau seama."

***Nu E NeVoie Sa Ma pLaca ToaTa Lumea.La FeL Cum Nici Eu` Nu`i Plac Pe tOtsi !

***Dak eu sunt subieCt de barfa … Atunci tu estio tarfa ! Tu impOtriva mea … Eu mereu deaSupra ta !"?:-

***Zambeste celor care te urasc……Sa simta ura ta….Zambeste celor care te ubesc…Sa simta dragostea ta…Iar daca cei pe care ii ubesti…Te ignora…Zambeste sa simte indiferenta ta…

***Lasa’ma cu textele…ca iti pasa sau conteaza.lasa’ma cu lumea care nu ma agreaza…aproape tot ce mi’am dorit am obtinut,si daca nu a fost asa.a fost pentru.ca n’am vrut!

***Stiu ca sunt diferita in felul meu,si ca uni nu ma plac,nu ma opresc niciodata sa zambesc,chiar daca unora le displac.

1.Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

2.Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

3.Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

4.Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi…

5.Cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru... ma-i lasat sa plec...

6.Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine .

7.Totul trece, dar totul nu se uita.

8.Totul e ca o lume de cristal,iar eu sunt doar un ciob de sticla

9.Dragostea e un munte pe care il urci razand si il cobori plangand.

10.Busy pentru fericire si speranta…Avaible pentru lacrimi…
•S-a sters, la fel cum vantul adie incet frunzele de prin parcul prin care obisnuiam sa ne plimbam zi de zi, la fel si timpul va sterge aceste sentimente si simtiri care-mi rup sufletul in doua.

•Ma indepartez incet , voi sterge tot, mi-e greu dar o voi face!

AI PLECAT SI MA-AI LASAT SINGURA CU LUMEA ASTA REA CARE TE VREA AI PLECAT SI NU AI SPUS MACAR UN CUVANT
At my desk cu nimeni/cu tristetea/cu mine…

Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel , pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri…

Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…

Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru, mai inchis, foarte inchis…

Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…

Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara.A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc , sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi…

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost , vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…

Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…

Tristetea- o stare trecatoare, singuratatea- o stare…

Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! nici nu e nevoie, e chiar aici langa mine…

Ce soare trist! ieri parca era mai vesel…a! nu ieri! de mult… tare de mult…

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici, de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

- Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si doar intr-o secunda poti sa o pierzi!

- Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba… te-am pierdut pe tine…

- Am intalnit un inger… mi-a soptit sperante… l-am privit orbind… m-a atins visand… l-am parasit plangand…

- Am un caracter puternic… imi place sa fiu EU… sa nu arat tristetea din sufletul meu!

- Azi este doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

- Cand iti voi revedea zambetul atunci imi voi da seama cat te mult mi-ai lipsit.

- Cea mai calda iubire are cel mai rece sfarsit!

- Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca nu iubesti?

- Cumva in adancul sufletului simt o raceala, iubirea ta s-a stins si o data cu ea flacara ce ma tinea viu.

- Da, esti unica, dar nu mai esti unica pentru mine…

- Daca as sti ca maine voi muri, ultimele mele cuvinte ar fi „Te iubesc"!

- Decat in rai singura, mai bine in iad cu prietenii!

- Dorul este focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.

- Dragostea este ca un fulg de nea… coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste…

- Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau!

- Imi spuneai ca sunt un inger pentru tine, acum stiu ca-n serile senine, uneori si ingerii mai plang.

- Inima ta nu mai este deschisa pentru mine… asa ca trebuie sa plec… te-am iubit atat de mult…

- Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum…am suferit prea mult ca sa te iert si acum.

- Iubirea incepe cu un zambet, continua cu un sarut si se apoi termina cu o lacrima.

- Lacrimile m-au cuprins / Sufletul imi este prins / Inima imi e lipita / Si iubirea sfarsita.

- M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

- Mai pot spera acum ca norul de deasupra mea se va risipi… daca dragostea noastra a apus…?

- Ma simt ca prins in lanturi de iubirea ta si simt ca nu ma pot elibera.

- Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cel care merita, nu te va face sa plangi niciodata!

- Nu te mai pot iubi pentru ca m-ai spulberat cu nepasarea ta distrugatoare.

- Nu-mi spune nimic, este mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

- OFFLINE pentru fericire…ONLINE pentru lacrimi…

- Pentru a da gres trebuie exercitiu… si eu ma simt foarte bine antrenat.

- Razbunarea nu-mi aduce satisfactii, insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragostea. De ce sa plang atunci cand pot sa rad?

- Sper sa ca stii ca inca se mai vad ranile pe care mi le-ai lasat odata cu plecarea ta.

- Trec peste tot si toate cu un zambet, dar peste despartirea noastra nu pot sa trec decat plangand.

- Trenul a plecat si se scurge pe sine… adio iubire, dar ramai cu mine!

- Tu ai fost doar o lectie pe care a trebuit sa o invat, acum este timpul sa invat si altceva!

- Un zambet inseamna fericire, dar o lacrima nu inseamna neaparat durere. Poti plange cand esti fericit, dar nu poti zambi cand inima iti plange.

1.Va veni o data vremea cand in urma vei privi ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca "Asa a fost o data!"

2.Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi

3.Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine

4.Sunt ca un inger fara aripi fara speranta, si condamnat la suferintza si singuratate

5.parca noi fetele suntem facute sa suferim sa fie blestemat baiatul care a facut o fata sa planga.

6.in ziua in care te- ai nascut a plouat, Au fost lacrimile lui dumnezeu care a pierdut cel mai frumos inger pe care il avea

7.Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea

8.Sick of crying tired of trying Yes! I`m smiling ! But inside I`m dying

9.e tarziu sa imi ceri sa mai fiu cea de ieri cand uh acum esti nicaieri dupa cate ne-am zis m-am inchis intr-un vis acolo totul e asa cum mi-ai promis

10.Ceva se’ntampla cu mine

Tremur toata cand imi amintesc de tine

Ma atragi prea mult si n’as vrea

Sa te vad maine cu altcineva

11.citesc in ochi tai albastri fericire sh iubire nu te gandi nici un moment kami sta gandu la despartire nu te gandi ca miar trece prin cap sa te insel vreodat te iubesc prea mult

12.Apusul lasa in urma o amintire, rasaritul aduce o speranta Intre apus si rasarit sunt ore fara viata, ore in care par veacuri. Incepusem sa te iubesc

13.Apusul lasa in urma o amintire, rasaritul aduce o speranta Intre apus si rasarit sunt ore fara viata, ore in care par veacuri. Incepusem sa te iubesc

14.dragostea e o sageata care face rani de foc,sufera cel ce iubeste cel iubit isi bate joc.

15.Aiurea ma mint ca nu-mi pasa, Aiurea spun ca nu mai conteaza, Aiurea ma prefac ca sunt bine Ce greu e sa invingi cand lupti cu tine
Copilaria este primavara tineretii.

Lumea aceasta a amintirilor din copilarie,a vorbelor si a jocurilor pe care le nascoceam mi se va parea,mereu,dureros de mai adevarata decat cealalta lume.

Copilaria e o lume aparte;pentru noi e o lume ciudata,fantastica,ireala, pentru cei ce fac parte din ea dimpotriva ,una reala si plina de armonie!

Copilaria este locul de refugiu al problemelor insolubile.

Copilaria -o nevoie imensa de mirare.

Copilaria este regatul unde nu moare nimeni.
Nu stiu ce genuri de statusuri iti place,dar o sa iti dau cateva:

"Zilele trec si realizez ca am pata pusa pe tine,chiar daca stiu ca nu`i bine pe mine sa ma mint nu tzine. Stau si te privesc cum treci cu ea de mana. Te uiti cu coada ochiului si am o senzatie nebuna."

Are putini ani si nu stie ce simte,azi te iubeste,maine te minte dar sa nu incerci s`o schimbi asa e ea,daca e a lui,nu poate fi si a ta.""

"# A inceput sa zambeasca mai des? Iar ei intorc capul plini de interes? Ce a fost sau nu in trecut? Acum ea a uitat demult ! # "

Tu, o sa te duci dracu

Tu bei, tu tragi, tu bagi tu nu le lasi

Tu vii, tu pleci, te-ntorci

Tu nu spui nu

"N-am nimic in comun cu "sfantu' " Nu ma face sa spun " te iubesc" Urasc cuvantu'""

Sunt eu,tu si restu' lumii

Tine minte nu conteaza ce abereaza unii

Nu vreau sa ma scimbi

Sa ma-ntelegi

Am nevoie doar de tine

De lovele si de zile

Banii nu ma fac

O sa te tin pentru mine

Si cand ne-o fi mai rau

Sa ne mearga si mai bine

Cu botul ala roz asteptandu`ma la coltz

Masinaria asta scoala toti mortii din morti

Si in povesti ele raman cu printul

In mertanul alb isi asuma riscul

Daca plec,hai vii cu mine?

Eu nU asculT dEstInuL.lA viSe nU cEdeZ.nu`mI pOaTe spUnE nimEnI cE calE sA urmEz!

Desi de multe ori refuz sa cred ca iubesc...multe amintiri ce-atunci cand sunt trista ma fac sa zambesc!

satula de intRigiSatula de scuzesatula de fraieri cu ganduri ascunse

E deSTuL kaT AM avUt RAbDARe nu t las SA mI kaLkI vIata IN pIKiOARE Ai PiERduT tOT p gREsEaLa TA nU rEgrET ca N am Ce RegRETa
# Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare.

# Am invaTaT Ca oricat Ai PlaNge LumeA Nu Se OpreSte In LoC PenTru DureRea TA

# Am invatat sa visez.Dar in acelasi timp invat sa-mi tin ochii deschisi Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau euDar o accept asa cum este

# TotUl TReCE dAr tOtUl nu Se UitA!

# Am intrebari de pus ,raspunsuri de dat ,ganduri de ascuns, oameni de uitat!

# Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile or sa te impiedice sa vezi stelele !

# Mie frica sa spun ca nu mai esti

# In intuneric tu esti lumina care imi da viata !

# Nu plange ca s-a terminat ci zambeste c-ai scapat!

# Tu poti sa te-ndoiesti de soare,de focul ce scanteie-n stea,de legile nemuritoare;Dar nu si de iubirea mea!

# Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine , daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil,

# Totul e ca o lume de cristal,iar eu sunt doar un ciob de sticla,

# A cazut si ultima petala de trandafir , s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna,

# Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape …

# E atat de frig, lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc . traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata

# Te simti rau atunci cand tu iubesti pe cineva si stii ca el nu te iubeste pe tine ci pe alcineva,te simti singur

# Nu te lasa invins de rau/ dar nici cuprins de bine/ nici tu nu te cunosti/ candva vei fi surprins de tine

# Viata poate fi inteleasa doar privind in urma ,dar poate fi traita doar privind inainte

# Viata e plina de necazuri dar si bucurii asa ca incearca s fi tare cu fiecare pas

# Cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa sti ca nu va fi niciodata al tau.

# Singura,fata in fata cu noptzile si cuvintelete iubesc:X

# Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te kca altii ar da orice sa traiasca

# Azi sunt putin trist, probabil ca tristea e din afara, daca ar fi din mine as fi prea trist

# Sa stii ca te iert/nu vreau sa astep/si chiar de ma doare/iubirea-i mai tare.

# Status de tristete, nu mai cred povete/status de tristete, gand de batranete status plin de dor, ranile ma dor, /status plin de dor, iar nu esti amor

# Iti cer iertare , stiu ca nu crezi ca ma doare, poate daca ai vedem lacrimile mele care cad in fiecare seara pe perna m-ai crede, te rog iarta-ma

# Eu il bex pe prostutz si asta nu realizeaza

# credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori

# Azi plang dar si sper/ca printul nu-i el/c-a fost doar o clipa/ un gand ce irita.

# Lacrimile spala inima ce-i rana…

# Daca-o h sa va placa/sebi-o sa mai faca/le scot ca pe banda/ fac si la comanda.

# Am invatat sa plang cu zambetul pe buze…

# Caut cu o tor? stins?… r?spunsuri inghe?ate pe veci…

# Am inv?at c? dureaz? ani s? câ?tigi încredere ?i doar câteva secunde s? o pierzi.

# Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc…

# Cand vezi ca iti zambeste o femeie mai bine IMPUSCATE pentru ca ea nu merita zambetul tau

# Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind.

# Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!

# Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don't carry knives.)

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)

Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend so surely as success: yours or his.)

Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa. (The road to a friend's house is never long.)

Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii. (Never explain--your friends do not need it and your enemies will not believe you anyway.)

Never forget the people who made you who you are.

She’s my best friend. Break her heart and I’ll break your face!

Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei. (The best accessory a girl can have: her best friends.)

Laughing until your stomach hurts is what friends are for.

E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie. (It’s much easier to turn friendship into love, than love into friendship.)

You know you’ve got the greatest friends when the only time they make you cry is when you’re laughing too hard.

Friends are forever. Boys are whatever.

Good friends don’t let you do stupid things… alone.

A true friend is like a good bra: supportive, hard to find and close to your heart.

A best friend is like a 4-leaf clover, hard to find, lucky to have.

Friendship is like China bowl: once broken, can be mended but crack is still there.

A friend is one who knows you and loves you just the same.

A friend is one who knows us, but loves us anyway.

Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.

Ce s`ar intampla cu mine Fara suriOara mea?! As face nOptile zile Daca n`ar fi ea.

Desi am trecut prin multe suntem inca *PRIETENE* pentru ca nu pOti sa cazi cand tii pe cineva de *MANA*! ?Te iubesc? !""

NiciOdata n-ai uitat sa fi langa mine,Si eu vOi fi mereu, la fel,langa tine;x;X

Tu ai fost singura care mereu, mereu m-ai ajutat,M-ai salvat atunci cand am simtit ca lacrimile m-au innecat>;D

Prietenia nu tine de mOda,nu e ceva ce se pOarta dOar sezOnul acesta.nu se cumpara si nu se vinde,este insa cea mai buna investitie in aceasta viata

Ele prOvOcator danseaza, pe tOcuri nu pe masa le place bunu` gust si`O dOza de viata ;x

at cand cazi;-s.eu O sa t ajut sa t ridici,cand simtzi ca iti e greu,vOi fi mereu aici,cand tOata lumea,te va respinge.eu vOi fi aprOape d suflethul tau >;d

peste t0ate O s` trecem cu capuu`n sus . N` avem una p` alta, asta`i mai presus

Nu tOate lucrurile ne vOr merge bine,dar vOm trece peste tOate amandOua:tu si cu mine.;x;x;x

` Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe.Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte.Te Iubesc Si Punct!

si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau si la bine nu se desparte de mine

Noii`2`am`facuut`un`legamant` Cat`voom`traii`pe`pamanth` Nimenii`sa`nu`ne`desparthaa` Nikiodataa`nikiodata`

Cand prietenii sunt cei adevarati, ei reprezinta cel mai sigur lucru din lume.

Un prieten este cineva care te stie pe dinafara si inca-i mai place ce vede.

Pt a-ti face un prieten trebuie sa mai inchizi cate un ochi.Pt a-l pastra insa pe amandoi.

Un prieten te accepta asa cum esti,dar spera la ceea ce ai putea sa fii

Tin la tine pentru ca stii sa ignori slabiciunile si ratacirile mele si ma sustii cu fermitate sa dau ce-i mai bun din mine.

Tot ce pot face pentrul prietenul meu este sa-i fiu pur si simplu prieten.Nu am averi cu care sa-l rasplatesc.Daca el stie ca prietenia lui ma face fericit,nu va dori o alta recompensa.In asta consta maretia prieteniei. ...

Un prieten este alaturi de tine atunci cand nu mai e nimeni altcineva...

Prieteni, tovarasi de drum,iubiti, ne sunt cei care ne acorda increderea lor deplina.

Temelia adevaratei prietenii este incredere !Edificiul ei-respectul...

Prietenii trainici sunt cu adevarat una dintre bogatiile vietii.Avutia ta este acolo unde sunt prietenii tai.

Prietenii cei mai apropiati sunt cei care inteleg cel mai bine ce e cu viata noastra, carora le pasa de noi la fel ca si noua,care ne sunt alaturi la succese si la esecuri, sunt cei care rup farmecele asupra singuratatilor noastre.

Kilometri obositori trec repede si ii parcurgi mai vesel, mai usor...Si lumea-ntreaga pare mai senina cand ai un prieten drept insotitor.

Prietenii au ceva ce iti lipseste...de pilda optimismul.Ei te fac sa simti ca totul va fi bine in lume cat timp iti vor sta in preajma

Un lucru bun devine mai bun si mai frumos daca poti sa-l imparti cu prietenii.

Nu exista iubire mai mare si mai puternica decat cea pe care o exprima prietenia

Prietenia inseamna iubirea suprema, cel mai valoros lucru, cea mai deschisa comunicare.adevarul cel mai sever,cel mai sincer sfat si cea mai mare comuniune de ganduri de care sunt capabili femeile si barbatii

Prietenia se masoara doar in amintiri,voie buna,liniste si iubire...

-Prietenii sunt tot ce conteaza,nu as putea trai fara dragostea lor

sA`SE`oFtiCe`DoOsmanyy` `\` K`te-am`PE`tN``mAMy``>

Adevarati prieteni nu sunt aceia care te urmeaza in sir indian, ci aceia care iti arata greselile si iti raman alaturi orice s-ar intampla

Prietenul adevarat iubeste oricand ! Si in nenorocire devine ca un frate !

Ea mi`e ca 0 s0ra, ne intalnim la sc0ala la aceiasi 0ra.Avem idei fixe, radem dup` culise, iar cand c0rtina a cazut, veselia a`nceput \\ /

ea e langa mne, uit d` t0t sh m` simt bine

Tot ce ai auzit de noi stii ca nu e adevarat, hai lasa-ne pe noi sa-ti aratam cum suntem defapt

Prietenia este tipul de dragoste pe care ne inchipuim ca o traiesc ingerii

un prieten adevarat iti vede prima lacrima,o sterge pe a2a,si o opreste pe a3a.

Exista aceea persoana care te schimba atat de mult.incat iti este imposibil sa iti mai aduci aminte cum erai inainte ca ea sa intre in viata ta

Prietenia noastra nu e chiar perfecta dar ma intelege sh imi suporta toate \"prostioarele\" mele ) o iubesc , nu sunt simple cuvinte o sa ne fie bine

si o sa fie bine chiar daca mai avem probleme.iti spun stai linistita deci nu te teme...ca multe vin si toate trec chiar daca raman semne...si orice semn se vindeca dupa o vreme!

Sh s`au spus multe v0rbe rele despre n0i . _|_ la t0tsi kre auu vrt s` ne traga inap0i!

Dintre t0ate prietenele kre le-am cun0skt tuu esti cea p` kre nuu vreauu s`0 uit . Sh daca` m0r inaintea ta, v0i ajunge`n rai sh t` v0i astepta 8-

Cine sa-ti aduca soarele in zori Cine sa-ti arate curcubeul dupa nori Cine sa-ti vegheze somnul Cine sa-ti duca dorul Cine sa-ti simta privirea, cand cerul e senin daca nu eu

A avea un prieten este mai vital decat a avea un inger

Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii

.Noi 2 am faqt un legamant,

Cat vom trai pe pamant,

Nimeni sa nu ne desparta

Niciodata,niciodata!

2.Si ce daca e lumea rea,

Ma ajuta sora mea,

Si la rau si la bine,

Ea e mereu langa mine !

3.Peste toate o sa trecem cu capul sus,

Ne avem una pe alta asta e mai presus

4.M-ai incurajat sa fiu,

Ceea ce am vrut sa fiu

Si tot tu esti motivul pentru care scriu

Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane. – Octavian Paler

Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii. – Aristotel

A avea un prieten este mai vital decat a avea un inger. – Nichita Stanescu

Prietenii mei nu sunt multi, dar sunt nenumarati. – Nichita Stanescu

Placerea adevarata este de a sta cu cineva la masa. – Antoine de Saint-Exupery

Prietenia este, in primul rand, pacea reciproca si zborul spiritului pe deasupra amanuntelor vulgare. – Antoine de Saint-Exupery

Ospitalitatea, curtoazia si prietenia sunt intalniri ale omului in om. – Antoine de Saint Exupery

Nu prea stiu de ce-ti scriu. Simt ca am mare nevoie de o prietenie carea sa-i incredintez nimicurile ce mi se intampla. Poate ca-mi scriu chiar mie. – Antoine de Saint Exupery

Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi. – Antoine de Saint Exupery

Nu cunoastem decat ceea ce imblanzim. Iar oamenii nu mai au timp sa cunoasca nimic. Cumpara lucruri gata facute de la negustori. Si cum nu exista negustori de prieteni, oamenii nu mai au prieteni. – Antoine de Saint Exupery

Nu are nicio noima sa cersesti prietenia. – Antoine de Saint Exupery

Un prieten este cineva care are aceeasi dusmani ca si tine. – Abraham Lincoln

Prietenia nu rezista nici un jigniri, nici in infrangeri. Ea moare. – Titu Maiorescu

Prietenul nu iubeste prietenul, ci obiectivul prieteniei. – Platon

Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi. – Oscar Wilde

Prietenia este egalitate armonioasa. – Pitagora

Prietenia inseamna a fi frate si sora, doua suflete ce se ating fara sa se confunde, doua degete ale aceleiasi maini. – Victor Hugo

Prietenia este inchisoarea sufletului de buna voie in trup strain. – Dimitrie Cantemir

E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el. – Arthur Schopenhauer

E bine sa te induiosezi de nenorocirea prietenilor tai, dar mai bine este sa le vii in ajutor. – Voltaire

Virtutea este fundamentul amicitiei; pentru a o pastra nu este nevoie decat de caritatea reciproca. Aceasta este simpla si nu are nevoie de farduri, nu cere nimic din cele exterioare. Si daca ea gaseste multe avantaje fara a le cauta (caci cine ar putea enumera foloasele si farmecele prieteniei?), caritatea n-are nevoie de stimuli exteriori, este multumita de ea insasi, ea este pentru sine un pinten si o recompensa. – Francesco Petrarca

Acordul felului de a gandi naste prietenia. – Democritus

Frecventarea prietenilor sa-ti fie ca o scoala si convorbirea cu ei, invatatura. Fa-ti din prietenul tau un invatator si uneste prin el foloasele intructiei cu placerea conversatiei. – Baltasar Gracian

Alaturi de un prieten adevarat este cu neputinta sa ajungi la neznadejde. – Honore de Balzac

Prietenia indoieste bucuriile si injumatateste necazurile. – Francis Bacon

Prietenia inseamna un suflet in doua trupuri. – Aristotel

Tine-ti prietenii aproape, iar dusmanii – si mai aproape. – Sun Tzu

Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara. – Gabriel Garcia Marquez

Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima. – Gabriel Garcia Marquez

Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului. – Nicolae Iorga

Un prieten seamana cu o haina. Trebuie sa-l parasesti inainte de a se fi uzat. Daca nu, te paraseste el. – Jules Renard

Nu-ti ofensa prietenul, imprumutandu-i merite daruite de noi. – Rabindranath Tagore

Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine. – Nicolae Iorga

Cainele ar fi cel mai bun prieten al omului, daca ar avea parale. – Miguel de Unamuno

Exista intotdeauna un mic gol in prieteniile cele mai depline, ca in ou. – Jules Renard

Prietenia = O nava destul de mare pentru a duce doi insi pe vreme frumoasa, dar numai unul cand e vreme rea. – Ambrose Bierce

Un prieten de interes este mai primejdios decat un vrajmas. – Constantin Alexandru Rosetti

Impartasirea bucuriilor, nu a suferintelor, creeaza prietenul. – Friedrich Nietzsche

Nu trebuie sa-ti faci prieteni decat dintre oamenii care muncesc. Omul lenes este periculos pentru prietenii sai, caci el, neavand ce face, vorbeste despre ce fac si ce nu fac prietenii sai, se amesteca in treburile altora si devine inoportun: iata pentru ce trebuie sa fim destul de intelepti ca sa nu ne legam decat de oamenii care muncesc. – Friedrich Nietzsche

Fiecare repeta, dupa Aristotel, ca nu exista prieteni si fiecare, in particuar, sustine ca el e un bun prieten. Aceste doua afirmatii atat de contradictorii se bazeaza foarte probabil pe faptul ca pe taramul prieteniei exista multi ipocriti si multi oameni care nu se cunosc pe ei insisi. – Claude Adrien Helvetius

Cei rai nu au decat partasi; voluptosii, tovarasi de orgii; oamenii de afaceri, asociati; oamenii politici aduna pe nemultumiti; cei mai multi oameni fara ocupatie au relatii, principii au curtezani; doar oamenii virtuosi au prieteni. – Voltaire

Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi. – Lorenzo de Medici

Prietenia dintre frati seamana cu lemnul de aloe, care nu se vede inflorind decat o data la o suta de ani. – Oxenstierna

Prietenii de ocazie i-am gasit asemanatori cu randunelele, care vin primavara si pleaca atunci cand incepe frigul. – Oxenstierna

Un om nu poate sa-i vorbeasca fiului sau decat ca un tata; sotiei sale, decat ca sot; dusmanului sau, decat in termeni corespunzatori; in timp ce un prieten le poate vorbi dupa cum impune situatia, nu dupa cum i se potriveste persoanei. – Francis Bacon

Ah, prieteni! Nu exista prieteni. – Aristotel

Un prieten, cand e un om, intrece si pe-un frate. – Homer

Cand ai facut avere datorita bunelor servicii aduse de un prieten, sfatul cel mai sanatos este sa te descotorosesti de el. – Henry Fielding

In prietenie, la fel ca si in dragoste, adesea te fac mai fericit lucrurile stiute, decat cele pe care nu le cunosti. – la Rochefoucauld

Intr-o prietenie, lucrul cel mai greu nu este de a ne da pe fata defectele dinaintea unui prieten, ci de a-l face sa si le vada pe ale lui. – la Rochefoucauld

Prietenia e lucrul cel mai greu de explicat. Nu este ceva ce se poate invata la scoala. Dar daca nu ai invatat ce inseamna prietenia inseamna ca nu ai invatat nimic. – Muhammad Ali

Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung. – Necunoscut

Cand nu mai am putere inchid ochii si realizez ca prietenii mei imi sunt energia mea. – Necunoscut

3 răspunsuri:
| yanny`s a răspuns:

Site-uri nu prea cunosc cu statusuri misto, dar iti dau cateva aicitongue

#Te dOaRe` cand veZii` ca nu'mi paSaaa. Si iti zIc mereu 'Nu may conTeaZzaa'. Lasa.

Pt tine e doar una! Qm pentru Soare perechea lui e Lunaa`!

Cuvinte frumoase am uitat sa rostim! Ne era parca mai usor sa ne ranim!

Te iubesc si stii Locul meu e lg tine`.
Tu esti` fericirea mea`. j eu zambesc prin tine`

#Nu te Supara daca l'ai vazut Cu vreuna Vreodata. la draq fata u esti cea M'ai Importantawinking

#Ce`am simtzit pentru Tn nu mai Simtzisem vreodata.Era un Sentiment ciudat, dar Incepea sa`mi Plak.

. #º•Tu tzineai Mult la el,. º• Va protejatzi Unul pe altul Dar acum A venit timpul, cand viata iti da Sah`matul. º•

#Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza!

#-Nu credeam ca'mi va fi rau.Am fost noi. Acum sunt eu

#-Zi de zi. pas cu pas. te gandesti, ca si el te iubeste, si tu il iubesti.

#-Incepi sa'mi spui:"S'a terminat!", sh acum regreti ca ai plecat.

#Mult prea tarziu sa stergi unde ai scuipat!

#D`abia astept ziua`n care vei veni, plangand la mine spunandu`mi: Iarta-ma! Iar Eu iti voi spune : Sa te ierte Ea. Tu pentru mine ai fost doar o Eroare Pa!

#Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi.

#Te minti si acum, ca desi iti este dor, ai pus orgoliu in fata sentimentelor!

#Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui „Pa! Nu uita -- asta e replica mea!

#♥ Se spune ca iubesti o data'n viata, o singura iubire. Atunci cum se face ca suferim la orice despartire?

#♥ SI pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de'atat nu ai fost niciodata.

#` Si chiar nu'nseamna ca nu plang daca n'am obrajii uzi.

#Va venit timpul`sa vbim din nou... Eo o sa rad de multe. Iar` tie o sa-ti para raw.

#Zambeste! Fii tare! Chiar daca uneori doare! oh go on happy

#Esti doar un tanar actor plin de talente, excelezi la capitolul lipsa de sentimente. happy

#atunci cand mah dor gesturile tale, eu te fac sa te doara atitudinea mea.

#0 mintseai, ii spuneai v0rbe dulci, ea te ierta, ai crezut ca va merge, dar paharuu` se umplea

#Zambeste sh arata`le ca nu`tsi pasa. Zambeste, caci viata-i una si`i frumoasa
#La ink nu prea aveai incredere in mine si te indoiai ca o sa tina mai mult de o luna... Dar cine e langa tine acum si iti spun nb?"

| VladAngel a răspuns:

Habar-n-am dar am eu o intrebare in caz ca iti pasa cum schimb poza de pe TPU intru in profil ceva?

| TheGenaroBosS a răspuns:

Va rog frumos imi spuneti cum schimb statusu cuiva pe yahoo mesenger?