| curious01 a întrebat:

Hei, ajuta mierea la acnee (cosuri) caci am incercat de toate, si vreau sa incerc si asta, aveti careva experienta sau stiti ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Daca ai puroi sub piele poti sa te dai cu orice nu trece, mai rau facehappy. Acea mizerie de sub piele trebuie scoasa, apoi tratata sa se vindece frumos. Inca nu s-a inventat ceva sa "topeasca" puroiul in intregime.

| curious01 explică (pentru SasNetRomania):

Am facut tratament, si ce a fost, s-a vindecat, dar totusi inca apar, si nu putine

| SasNetRomania a răspuns (pentru curious01):

Pai este varsta critica pana te faci mare nu prea poti scapa, totusi ia mergi si fa-ti niste analize de sange, sa nu fie de acolo...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Capsulele cu vitamina A sau E. Aplica substanta pe fata. Are efect. happy

| NH4OH a răspuns:

Bună.
Eu am încercat, însă. a fost un eșec total. Am stat toată noaptea cu mierea pe față, fără să îmi mișc fața, care era susținută de un prosop că altfel mă lipeam de pernă. Nu am avut niciun fel de rezultat după acest *truc*, deci te-aș sfătui să nu îl încerci și mai bine ar fi să te duci la dermatolog. Am văzut pe ulte site-uri poze cu before and after pentru prețioasa miere și ce era acolo, era photoshop pe fețele ălora. Succes. Fundă?

| rita10 a răspuns:

Incearca sucul de lamie amestecat cu cv cu miere, simintina de exemplu etc de citeva ori pe saptamana sa nu folosesti des sucu ca poate fi periculos si nu in cantitati exagerate imi zici si mie daca iti ajuta