| pandaa015 a întrebat:

Hei) am 14 ani si as vrea sa imi pensez sprancenele.dar cateva amice mi-au spus ca m-ar maturiza..totusi eu as vrea sa mi le fac..plus ca am mai umblat putin la ele...si as avea nevoie de un sfat.

6 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Dacă tu crezi că este bine să faci asta, fă-o. Nu te mai lua după unul și după altul.
Eu am făcut ce am crezut eu că e bine pentru mine.
O seară plăcută!

| Kenya a răspuns:

Sa te pensezi nu inseamna sa te maturizezi, ci sa te ingrijesti. Deci te poti duce la un salon linistita happy

| Kandia15 a răspuns:

Pai pentru inceput ai putea sa iei doar ce e in plus. Fara sa le faci in colt, etc. Oricum esti la varsta la care aspectul fizic conteaza. Nu te mai poti plimba pe strada cu par pe corp happy

| Dia007 a răspuns:

Iti propun sa mergi la un specialist. Explica-i ce vrei si astfel vei avea un exemplu pentru viitor.
Daca este prima ta incercare, e musai sa vezi cum se face de fapt. Persoanei care te va pensa, insa, explica-i clar si raspicat ce vrei si cum sa arate.
Apoi va fi floare la urece laughing chiar banal.
Eu ma pensez de la 12 ani, insa pentru mine a fost musai pentru ca mi se impreunau sprancenele. E doar o chestiune de estetic si fiecare face ce vrea. Tu trebuie sa te simti bine in primul randwinking

| ale153 a răspuns:

Daca doresti sa iti pensezi sprancenele, cel mai bine e sa mergi la cosmetica. Nu e nimic rau in a-ti pensa sprancenele daca tu asta vrei! happy

| Noonehereyet a răspuns:

Stai calma! Eu sunt tot de varsta ta si mi le pensez. Daca nu vrei sa te "maturizeze" incerca sa le pensezi cat mai natural( fara colt etc.). Nu e nimic in neregula la pensat pentru ca ajuta la infrumusetare ca epilatul sau tunsul. E o chestie obligatorie pentru fete, daca ma intelegi, dar si pentru unii baieti. Funda?