| MareaGravitate a întrebat:

Hei! Am o dilema. Cunosc o fata de 8 ani de zile si in ultimul an ne am apropiat foarte mult de am ajuns ca fratii...pana acum o saptamana. I am spus ca o iubesc si ea mi-a spus ca ma iubeste si de atunci ne spunem te iubesc de fiecare data cand avem sansa si ne vedem cand putem...dar nu ne am sarutat niciodata si nu ne am numit niciodata cuplu. Cum sa fac sa clarific chestia asta intre noi?

9 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Fa si tu primul pas, apropie-te de ea, incearca sa o saruti...

| MareaGravitate explică (pentru OldSoul):

N-a avut niciun iubit pana acum...nici primul sarut nu l-a avut...

| OldSoul a răspuns (pentru MareaGravitate):

Pai tocmai, e treaba ta sa o ajuti, spune-i sa se lase dusa de val si aia e, cu timpul va acumula si ea experienta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu ea, cel mai bine.
Iti iei inima in dinti si ii spui ce te apasa.
Ce religie are?
Nu e ceva de ras, dar mai multe fete pe care le cunosc, abia dupa 4-5 luni de relatie au spus ca s-au sarutat
Daca va vedeti doar cand puteti, este clar ca nu e iubire.
Dragul meu, daca cineva iti spune,, te iubesc', nu trebuie sa crezi mereu.
Daca era vorba de iubire, facea macar posibilul sa va vedeti aproape zilnic.
Daca nu va puteti vedea azi, nu este ceva iesit din comun, poate fata are cea treaba si nu poate iesi mereu, dar daca ea iti spune pur si simplu te iubesc si va intalniti rar, cum spuneam, nu trebuie sa crezi.
Din relatia "frate-sora", se ajunge des la o relatie, dar faza cu vazutul rar este deja ridicola.
Lasa fata, fugi de ea cat mai poti
Poate isi bate joc de tine

| MareaGravitate explică (pentru anonim_4396):

E aceeasi religie ca si a mea, ortodoxa si uneori vin de la scoala direct la scoala ei(suntem la licee diferite) doar ca sa am sansa sa ma vad cu ea 5 min

| anonim_4396 a răspuns (pentru MareaGravitate):

Omule, fugi de ea
Mai sunt fete
Daca te iubea, facea tot posibilul sa te vada

| SARKAN a răspuns:

Frate tu esti in Friendzone asa ca nu prea mai ai ce face tu trebuia in primile ore de la ce intamplare sa reactionezi acum avut deja destul timp sa se gandeasca si te vede ca pe un frate un var un prieten f bun dar iubit nu prea cred, pacat ca ai ratat ocazia.nu o intreba nimic pentru ca o vei pierde de tot asa ca asteapta comportate normal iar daca ea intr-adevar isi doreste sa fie impreuna cu tine totul va veni de la sine

| MareaGravitate explică (pentru SARKAN):

Ea n-a avut niciun iubit pana acum si nici primul sarut...presupun ca ii e frica de o relatie...

| Cosmin1983c a răspuns:

Nu te iubeste.o zice asa ca nah va stiti demult.