| SexyAnon a întrebat:

Hei am si eu o intrebare big grin.

Deci... 1 +1 +1 +1 +1 +1 +1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1 x 0? ( este o intrebare pe fb )

Multi au raspuns cu 0, dar este total gresit deoarece prima data se face imultirea adica 1 x 0 = 0, si dupa se aduna nr de 1 cu 0, raspunsul fiind 17.

Este adevarat?

Răspuns Câştigător
| JustSmile_6220 a răspuns:

Da.Ai completa dreptate:*

12 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Este aşa cum spuneţi voi numai dacă acel 1 x 0 de la urmă era în paranteză, spre a fi considerată operaţie de gradul I. Dar aşa rezultatul este ZERO.

| Alexandra_7889 a răspuns (pentru corolav):

Si daca ai 1X2+3X4 ce faci adunarea mai inati nu laughing doamneeeee laughing

| BiaSiAtat a răspuns:

0... orice numar imultit la 0 este 0...

| Biuka a răspuns:

Da. E adevarat. kiss totul tine de atentia fiecaruiahee hee

| Biuka a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca intrebarea asta nu e corecta! Pe facebook era fix asa : 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 - 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 x 0 =? Dupa cum vezi, pe la mijlocul sirului este un mic "minus" care schimba totul;) Si raspunsul este 14, daca faci calculul calumea. Eu cel putin am stat ceva 8-| pana l-am facut.
Dovadaa: http://www.facebook.com/FunCage?sk=questions
Dar cum lumea e proasta majoritatea au scris ca raspunusl e 0. 8-|

| AliceThai a răspuns:

Pentru numele lui D-zeu, ce-i asa de greu?! E 17.

| ANGEL7DEVIL a răspuns:

De fapt eu cred ca e 0 deoarece s-ar fi facut inmultirea inainte doar daca era in paranteza(1 x 0)deci...

| anonima20 a răspuns (pentru ANGEL7DEVIL):

Prima se face inmultirea, dupa adunarea.adica intai inmultesti 1 cu 0 si dupa aduni restul de 1 care au mai ramas.loser

| ANGEL7DEVIL a răspuns (pentru anonima20):

Chiar si asa 1 ori 0 ar fi dat 0 plus numerele ce au mai ramas tot 0 e lol gandeste rolling on the floor thumbs down

| Alexandra_7889 a răspuns (pentru ANGEL7DEVIL):

In ce clasa esti fetito laughinglaughing? daca esti clasa 1-4 inteleg da daca esti mai mare e de rau laughinglaughinglaughing da + ca mai e si cuvantu LOL haha ce am ras :-J

| pinkqueen98 a răspuns (pentru ANGEL7DEVIL):

Ma fetito ma:Ounde iti e matematica de clasa a3-a?:O.doamne dumnezeulerolling eyes

| anonima20 a răspuns (pentru ANGEL7DEVIL):

Ce-ai mai scris si lollaughing? daca nu stiai orice nr adunat cu 0 =acel nr.intai invata dupa scrii aici comentarii.