| MariMarik17 a întrebat:

Hei.As vrea sa va povestesc ceva.Este un baiat de care imi place pe nume Andy.Am avut o relatie destul de ciudata.Eram prieteni, ne spuneam totul dar ma era o parte.Ma excita prin muscarea gatului.Atunci cand vroiam.In rest vorbeam ore in sir.Dar s-a intamplat intr-o zi sa imi ia telefonul (s4) si s-a dus aproape de casa lui cu el.Si eu normal ca m-am dus sa mi-l iau.Pana la urma mi l-am recuperat.A doua zi mi s-a furat la ora de sport telefonul.Noi avem o masa la perete in mijlocul salii unde ne punem unele lucruri.Ei bine acolo i l-am pus.Si ca sa mentionez erau telefoane mult mai mari si mai performante decat al meu. Dupa ce am observat am intrebat colegii.Nimeni nu a vazut nimic sau nu l-a luat.Am presupus ca l-a ascuns cineva pentru ca la noi se mai fac chestii din astea.Cand am ajuns in clasa si toata lumea a aflat de asta tot nimic.M-am apucat de plans si chiar nu s-a intamplat nimic. Daca se mai faceau glume sau daca era si vedeau ca a apuc de plans mi-l dadeau.Andy (baiatul de care imi place) facea panarama pe tema asta si spunea:Ha ha tu chiar ti-ai pierdut telefonul! Dupa ore (asta s-a intamplat cu o ora inainte sa iesim) am sunat politia.Am dat declaratie apoi m-a intrebat daca suspectez pe cineva.Am spus ca da,pe Andy.A mai vorbit cu mine desi el stia ca am spus ca il banuiesc, dar dupa un timp am inceput sa ne certam foarte tare.Si nu ne-am mai vorbit.Am suferit foarte tare asa ca am decis sa ma razbun ca sa sufere si el.Asa ca am facut un cont fals.Am gasit o fata si am luat pozele apoi le-am pus pe acel profil.Si am inceput sa vorbesc cu el.Normal ca ne-am combinat desi nu ne vazusem in realitate.Planul era sa il las balta la intalnire.Si am facut-o de 2 ori,dar isteata de mine i-a spus ca nu sunt acea fata.El era suparat. Dupa o noapte a vorbit din nou cu mine,adica cu fata aia, si a spus ca lui nu ii pasa neaparat de aspect dar el s-a indragostit de comportamentul meu.Si mor cand ma gandesc la asta.De ce nu a vazut persoana aia in mine pana acum? In fine,pana la urma,in momentul de fata vorbim, dar foarte rar.Si cateodata era sa se prinda ca eu sunt fata aia pentru ca mai vorbeam cum vorbea ea si el spunea gen:Vorbesti ca Alina(asa am pus numele fetei).In concluzie nu stiu ce sa fac.I-as spune ca eu sunt dar stiu ca ma va ura.Dar ma intreb cum ar fi sa stie.Mai este o chestie.Ca sa ma convinga sa ii spun tot imi spunea ca o sa fim cel putin prieteni si chestii.O data m-am intalnit cu el.Si in ziua aia trebuia sa se intalneasca cu Alina.Ei bine chiar suferea.Era distrus si se vedea ca o iubea.Daca si-ar da seama ca eu sunt si ca eu il iubesc asa de mult.Ce sa fac? Va rog. Dati-mi niste sfaturi.Normal ca voi da si FUNDA!

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Daca il minti in continuare si incerci sa il recuceresti asa cum te sfatuieste InquireWithin, o sa duci o povara pe umeri, o minciuna care o sa te macine. Stii ca adevarul iasa la iveala pana la urma. Daca nu ai curaj sa ii spui in fata, ii poti spune unde ati vorbit pana acum. Nu am raspuns pentru funda. Bafta!

4 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ii spui adevarul. Trebuie sa il infrunti, indiferent care va fi reactia lui. Pana la urma nu am inteles cine ti-a furat telefonul. A fost el?

| MariMarik17 explică (pentru IsabelaIssa):

Nu...nu stiu cine a fost.Nu l-am recuperat.Si iti multumesc de sfat happy Dar astept mai multe, apoi o sa dau funda happy

| IsabelaIssa a răspuns (pentru MariMarik17):

Daca il minti in continuare si incerci sa il recuceresti asa cum te sfatuieste InquireWithin, o sa duci o povara pe umeri, o minciuna care o sa te macine. Stii ca adevarul iasa la iveala pana la urma. Daca nu ai curaj sa ii spui in fata, ii poti spune unde ati vorbit pana acum. Nu am raspuns pentru funda. Bafta!

| SkyPilot a răspuns:

Eu as zice sa nu ii spui. Fa-o pe Alina sa dispara. Oricum I-ai facut destul de rau si in viitor si el va face fetele sa sufere pentru ceea ce I-ai facut tu lui.
Daca poti, il recuceresti prin ceea ce esti. Daca nu, lasa-l in pace.

| gabriel87000 a răspuns:

Da ati inceput cu stangul nu are rost sa te complici.din moment ce ai inceput sa minti din prima. puneti intrebare cum va reactiona ca l-ai mintit in legatura cu contul si atele?