| andreea14andreea14 a întrebat:

Hei. banchetul se aproprie si am intrebat o colega cum are rochia si a zis ca nu are dar a gasit una si mia descriso si e fix ca a mea. si i-am zis asta si a zis ca isi ia alta culoare. cum as putea sa ii zic sa isi ia alta rochie ca sa nu se supere. mie nu imi place sa port ceva asemanator ca al altuia.

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu poti sa-i impui cuiva cum sa se imbrace. Poti sa incerci sa o convingi, dar nu o poti obliga. Daca vrea rochia aia, o va lua. In orice caz, nu sunteti voi primele si nici ultimele fete care au rochie la fel la un eveniment laughing

| lBroken69 a răspuns:

Hai,lasă din mofturi, poţi încerca să o convingi, oricum ea o să îşi ia ce vrea, şi ce îi place, nu cred că eşti prima fată care poartă rochia respectivă.