| DiutzaDia1980 a întrebat:

Hei. buna am si eu o problema. vreau sa spun ca sunt singura inainte aveam o groaza de prieteni chiar si un asa zis. bff. dar cu acea fata pe care o consideram bff ei bine ne-am certat rau. suntem in aceiasi scoala. am fost incapatanata si nu imi vine sa cred ca totul s-a intamplat de la un baiat. dar totusi si ea m-a barfit si am barfit-o si eu si acum in timpul scolii nu prea vorbim. inainte aveam multi prieteni la inceput de an scolar la fel pana a aparut o colega noua venita dupa cateva sapt de scoala rroma si de atunci mi-am pierdut toti prietenii au fost momente cand ea se certa cu mine adica. eu zic ca facut o intentionat si eu acum nu mai am prieteni m-am certat cu cel mai bun prieten al meu baiat. care acum sta dupa fata noua chiar si cu fostul meu bff nu mai am sansa de ma impac cu ea adica acum regret si as vrea sa stau cu ea chiar mi-e dor mi-as cere scuze dar nu vreau sa par idioata. pentru ca de multe ori am mai plans la scoala pe baza prietenilor si acum ma cred fraiera si aud ca vorbesc lucruri urate de mine nu stiu ce sa fac. toti ma vad ca pe o amenintare nu inteleg de ce eu am note mari la scoala si ma imbrac si. a nu-s cum sa zic sa nu par egoista dar ma imbrac cu haine la moda. nu stiu ce au toti cu mine sunt invidiosi? in fiecare noapte de 3 saptamani stau si plang si am uit la pozele vechi cu prietenii mei fostii prieteni ajutati-ma ce sa fac? nu vreau sa ma schimb doar pentru ca asta vor unii am vrut sa ma mut si la alta scoala. dar am renuntat la idee... repet ce sa fac?(daca am scris gresit unele cuvinte scuzati-ma )

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca problema nu este la tine, ci la ei. Daca te considerau prietena, nu iti făceau asta. Nu te merita. Fa-ti alti prieteni, si dovedeste-le ca e pierderea lor. Nu te schimba. Ramai asa cum ai fost si pana acum.

| DiutzaDia1980 explică (pentru anonim_4396):

Dar sunt in aceiasi clasa cu ei. zici ca toata clasa ma uraste. poate sunt eu prea emotiva dar totul s-a intors cu fundul in sus de cand a venit fata aia noua... nu-s ma inteleg bine doar cu 2 fete. si sunt din alta clasa

| anonim_4396 a răspuns (pentru DiutzaDia1980):

Nu contează. E bine ca te intelegi cu ele, chiar daca sunt din alta clasa. Daca prietenii si colegii se comporta urat cu tine, ignora-i si stai cu fetele celelalte. Acestor oameni care te-au trădat, trebuie sa le întorci spatele, pentru ca nu are rost sa alergi după ei.