| alina1990 a întrebat:

Hei, craciun fericit tuturor!
am si eu o intrebare. Imi doresc un bebe atat eu cat si sotul meu. am avut relatii neprotejate si in perioada in care ar fi trebuit sa aiba loc ovulatia mai exact pe 22. De o saptamana ma doare capul, mananc intruna, sunt foarte balonata si dorm cam 12 ore pe zi. Test de sarcina nu am facut inca pentru ca stiu ca nu iese asa repede. Ar putea sa ma ajute cineva care a mai patit asa? Mentionez ca am si sanii putin mariti si mamelonul o idee mai inchis ca de obicei. Va multumesc!

4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Nu,,,Este legat de dorinta voastra de a avea un bebe. Totul cu rabdare, calm...o sa fie bine! Sarbatori fericite!

| MihaelaDart a răspuns:

Este doar autosugestie nimic altceva din dorinta mare de a avea un copil.
Mergi la medicul ginecolog pentru ati prescrie vitamine care fac ca sarcina sa se "lege" sa se dezvolte frumos bebelusul in uter. asa stiu ca se face in mod normal daca doresti sa ramai insarcinata! Logic gandind! Stiu ca viitoarele mamici iau acid folic dar asta se da numai de medic in ce cantitate si nu numai un consult ginecologic inainte de a ramane insrcinata pentru a preveni bineinteles malformatiile din viata intrauterina.
In cazul meu asa as face, daca pot duce o sarcina corect, sanatoasa, daca pot ramane insarcinata, daca si numai daca... si apoi ma gandesc cand e sa fac un test de sarcina, asta dupa ce mi-am facut un control amanuntit pana sa dau nastere unui sufletel.

Bafta!

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu vei ramane insarcinata va sfatuiesc sa va faceti o testare a viabilitatii spermei sotului tau de asemenea sunt necesare teste si in cazul tau. Spor la munca si succes.

| madamme a răspuns:

Sunt doar inchipuiri ale tale. Nu au legatura cu o eventuala sarcina. Asteapta pana la jumatatea lui ianuarie si atunci incearca sa iti faci un test de sarcina. Simptomele sarcinii apar dupa 3-4 saptamani de la concepere.
Va doresc sa aveti parte de un copil sanatos si frumos! happy