| anonim_4396 a întrebat:

Hei! de la o vreme tot visez ca vine Sf.Lumii! si m-a ingrozeste visul.la filme de acest gen nu m-am uitat curand, visez cum lume se sfarseste in foc si ma trezesc speriata.la sfarsit [in vis] se face ca imi iau ramas bun de la mama si o strang in brate, in timp ce afara tocmai era totul in foc. am incercat sa caut pe net ce inseamna acest vis! ma puteti ajuta? si repet, nu e ca ma uit la filme sau alt gen... pur si simplu am visat! nu stiu sunt ingrozita! sfaturi, pararei.Mshappy

7 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Visele nu au nicio relevanta. Probabil te-ai gandit prea mult la vestea ce vehiculeaza printre oameni, cum ca, in 2012 ne ducem de rapa. Nu va fi niciun sfarsit. Este o simpla forma de sugestionare negativa a populatiei, iar cei naivi cad repede-n plasa. Gandindu-te la acest fenomen, la un moment dat s-a intiparit in subconstient, de unde si aparita acelui vis. Traieste prezentul, nu are sens sa incerci a deslusii viitorul ocult.

| Monna a răspuns:

Bei cafea noaptea? sau cola? inainte sa dormi? poate ai fost tulburata in ultima vreme? ceva probleme in familie, cu prietenii? trebuie sa fie o cauza logica thinking daca nu e de la filme thinking poate te nelinisteste ceva. sad.

| kindness a răspuns:

Hei. nu beau cola sau cafea. deloc. cola beau putin in timpul zile doar atat straight face.

| Roxxet01 a răspuns:

Foc mare: promovare neasteptat de mult;

Cred ca toate aceste sunt doar in minte ta si normal ca tot vb despre Sf lumii e si normal sa visezi..., Am patit si eu tot vb ca imi este frica de paianjeni si alea alea si cateva nopti nu ma scapam de cosmaru asta...asa ca nu mai cred in asa ceva,,

Sau eu stiu thinking sa astepetam pana in 2012 laughing

| crrinnaaa a răspuns:

Poate te gandesti prea mult la sfarsitul lumi?
sau ai fost de fata la o discutie despre acest subiect fara sa vrei?
sau poate pur si simplu. simti nevoia sa mai traiesti si dupa 2012hee hee
eu una nu cred in asa ceva... mi se pare o prostie... daca e sa mor mor si maine!big grin

| lollipop_6643 a răspuns:

Si mie mi se mai intampla asa, in general visele rele prevestesc ceva bun, asa ca cine stie poate o sa ai vreo surpriza. Am inteles ca daca visezi urat si te trezesti e bine sa-ti intorci perna inainte sa adormi din nou; nu sunt superstitioasa dar mai fac si eu asa si merge sau e doar imaginatia mea. In fine sper ca am fost de ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai putea sa intrebi un preot dar probabil iti va spune ca nu e bine sa crezi in vise...