| PŞtefaniaP a întrebat:

Hei.Deci mie mi-a venit menstruatia anul trecut chiar de 1 mai.Deci pot spune ca deja menstruatia o am deja de 1 an.Cam dupa cat timp o sa ma inalt si o sa ma ingras? Am doar 1, 50 si 39 de kg si mi-e foarte jena.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Abia ai intrat in faza de pubertate, cand se petrec/produc cele mai spectaculoase modificari/transformari in corpul fetelor. Dezvoltarea fizica ti se va definitiva pe la varsta de 18-19 ani deci este posibil sa ai inaltimea mamei tale. Tin sa te anunt ca foarte multi barbati adora fetele/femeile minione cu aspect de papusi/bibelou, deci in multe cazuri este chiar un atu fata de celelalte.Iti doresc multa sanatate.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

De obicei inaltimea este mostenita genetic si respecta in general inaltimea parantilor tai.Nu ai pomenit nimic de varsta ta dar fetele cresc, se inalta si dezvolta pana in jurul varstei de 18-19 ani.Deci poti fi sigura ca vei mai creste si te vei si implini trupeste.

| PŞtefaniaP explică (pentru corbulalbrosu):

Pai am 14 ani. Nici mama si tata nu sunt asa inalti. Tata are inaltime aproximativ 1, 65, iar mama 1, 59. Parintii din partea tatalui nu sunt asa inalti, dar parintii din partea mamei sunt mai inalti de felul lor. Multumesc de ajutor!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru PŞtefaniaP):

Abia ai intrat in faza de pubertate, cand se petrec/produc cele mai spectaculoase modificari/transformari in corpul fetelor. Dezvoltarea fizica ti se va definitiva pe la varsta de 18-19 ani deci este posibil sa ai inaltimea mamei tale. Tin sa te anunt ca foarte multi barbati adora fetele/femeile minione cu aspect de papusi/bibelou, deci in multe cazuri este chiar un atu fata de celelalte.Iti doresc multa sanatate.

| IoanaPsy a răspuns:

Nu ai de ce sa iti fie jena. Fiecare se dezvolta in ritmul sau. Ai timp pana la 18-19 ani sa te tot inalti.

| marcar a răspuns:

Cam dupa un an incepi sa te inalti... Depinde de fiecare organism... Dar de ingrasat te poti ingrasa oricand, dar de inaltat cam dupa un an