| MyObsession a întrebat:

Hei;]]
Eu ma uit la Naruto, bleach si soul eater...si am vazut o categorie manga;]] care e diferenta dintre anime si manga?

2 răspunsuri:
| Sonniiaa a răspuns:

Hmm.Manga cred ca sunt benzi desenate happy.

| emiishalala5 a răspuns:

Hai ca raspund dupa 950347590 de ani. anyway, diferenta dintre anime si manga e mare. adica, gen in bleach in anime violenta e redusa cu mult fata de manga. manga'urile sunt gen benzi desenate dupa care vin facute anime'urile (in care se schimba anumite chestii fata de manga). eu prefer sa citesc manga'urile, sunt mai palpitante, ca sa zic asa. sper ca ti'am fost de ajutor, papa :3.