| changegirl a întrebat:

Hei heeei:*TPU as vrea si eu niste statusuri de dragoste si dure asa mai vulgare, releoh go on.Va rog:*

Răspuns Câştigător
| Doarefericireasiiubirea a răspuns:

Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins.

Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist.

Chiar de-ar fi greu,tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme tot as glumi! pentru ca stii viata e grea si lumea e rea cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa!

Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci pe CINE ai Iubeste-ma cand o merit cel mai putin Atunci am nevoie cel mai mult!

Multumesc Lui Dumnezeu pentru fiecare moment In care am ras sau am plans,mi-e indifferent Constient ca fiecare hop e o incercare Si fiecare reusita un raspuns la o intrebare!

invat sa plang fara lacrimi, sa admir cu maska indiferentei pe chip, sa sufar razand de fericire, am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!

nu exista replica atat de usturatoare ca dispretul tacut, SMYLE...chiar dk uneori,inima iti moarenu exista replica atat de usturatoare ca dispretul tacut,SMYLE chiar daca uneori,inima iti moare

totul trece asa se spune dar nimic nu trece fara sa lase urme!

Mandria ti-a ramas cea mai mare avere,zambeste`n fata raului si nu va avea nicio putere.

"Sa Te intorc| |napo| n’am Sa Te rog Ma| Bn Sufar Sh Plang O V|ata`nTreaGa sH Blestem ca De tot Praful Sa sE aleaga.;("

[♥]Dacaa`sunt subiect d Barfa`Tu cretinoo esti oo tarfa`[♥"

Multe barfe multe tarfe asa-i viata cand te`apuc greata daca vrei iti dau eu un subiect de barfa viata`i cea mai scumpa tarfa

As fi vrut sa te pastrez in inima nu ma meritai iubire uita`ma!;-j

uita de tot, uita de lume de sentimente de soapte la ureche fii rece nu le lasa pe ele sa te intunece

Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite`o dupa putin timp : zambeste si e dulce "

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

Toti sunteti in stare sa cuceriti o fata, foarte putini sunteti in stare sa o pastrati langa voi.

si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau da` si la bine nu se desparte de mine

Lumea asta te distruge,Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

• Si maine e o zi • Si maine voi zambi • Chiar daca mi`e greu • Voi zambi mereu

Intotdeauna pregatita pentru raul care vine • Intotdeauna fericita daca treaba merge bine •

• Mereu cu zambetul pe buze • Nu se streseaza • Nu prea o intereseaza ce urmeaza •

• Vii • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna •

Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •

• Model de femeie care caute scanteie • Il parasesti pe fraier • Asta-i cea mai buna cheie •"

• Respectu` este ceea ce primesti • Pentru ceea ce faci • Si o faci bine • Tu ma barfesti pe mine • Deci din respect ma pis` pe tine

Toti avem probleme • Conteaza cum le facem fata • Nu le da prea multa importanta • N`ai decat o viata •

• Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •"

• Fiecare poveste are un sfarsit. Dar. In viata Fiecare sfarsit are un nou inceput. •

Sunt parsiva`atunci cand cred ca lumea Ma Ubesjte Invat sa intorc spatele cand nu sunt pretuita Invat sa ma fac respectata Chiar daca nu toata lume m`nghite.

[_[-[? Si realizez ca pot [Sa uit tot]? Ca si cum n-ar fi existat deloc Intorc privirea peste umar, intalnesc un altu` in drum. poate am pierdut ce aveam pentru altceva mai bun?]-]_]"
•Fa ce poti sa faci, ca tot ce faci, faci pentru tine.Tot ce faci, trebuie` sa faci pentru tine.Eroii`s doar in filme! •

• Nu inghit in sec • Inghit in demisec • Urmatoarea lege o astept direct • Ma exprim sa intelegi mesaju` • Eu nu`s mata sa`mi cenzurez in fata ta limbaju •

Nu ғί sίreт cu mίne cã тe ғac ғundίtsã.

toate carpele se cred mopuri!

Esti dOolce ca zaharuU`.Dk ma pis p tine te fac ceai

Eşti şters şi Deяuℓat De ℓa Cap! Timpu` Caяe` Ti`a fσst acσяdat. A EXPIRAT!

De ziua ta am sa-ti fac cadou o matura:X Sa zbori dracu din viata mea

*Nu suntt!*
• Tai`o! Pleacã! Carã`te! Dispari!
Zbori! Sterge`o! Calc`o! Evaporã`te!
MoRi!
Dã`ţi foc.Fã`te sCrum.Arzi in culori.
Stinge`te si suflã`te singur cã imi dai fiori! ][:-s][•

•Când erau mici. fetiţelor le plãceau sã se joace cu pãpusi, iar bãieţilor cu masinue.Acum,fiind mari. bãeţilor le plac pãpusile, iar fetelor masinuţele. •

Nobody can go back and start a new beginning, but anyone can start today and make a new ending.

SuηT ğέηų Đε тïρã Đųρă ćąяε śε тïρă

••`Cause a giяℓ ℓike me Is just a ℓiℓ`diffeяent fяσm aℓℓ the яest.And a giяℓ ℓike me.Neveя gσnna settℓe foя Secσnd Best! ••

•• DuC GuNoiu` Te laS unDevA? ••

Ar trebuii sa stii ca in spatele unei atitudini aparent dure si vulgare...se ascunde un suflet calcat in picioare!

Nuмai Duмиezeu are privilegiul sá иe abaиdoиeze... Oaмeиii иu pot decât sá-ţi îиtoarcá spatele

• Fєricirєą є Ό bąŋcŋΌtă mąrє... uŋii Ό primєsc si uită să mai dєą rєstuŁ

► Dęci dacă vręi să mai spui cęva tę rog spunę.si dacă vręi să plęci acum plęacă pę bunę.

Nu mai sunt copila cu slabiciuni de alta data... Acum sunt slabiciunea altora ca am caracter de piatra

L O A D I N G... ███████████████ 99%

Barbatii au descoperit focul dar femeile au descoperit cum sa se joace cu el :X

Te deranjează că-ţi cunosc psihologia, vorba aceea, te-nseli în privinţa mea mai rău decât te înseală femeia ta

atunci cand ai aripile zdrobite nu renunta la ce-ti doresti.nu mai poti zbura dar inca poti sa mergi

•• Fiecare Sut In Fund E Un Pas Innainte. ••

Nu vreau decât să îţi vezi în *** mea de treabă,Recunoaşte că nu mă cunoşti când cineva te-ntreabă!

Ar fii interesant sa stii ce am sa spun sa nu-mi bat capul Sa rezumam treaba uitandu-ne unu' la altul

Viata e frumoasa, desi te pune la incercare Traieste-o fratioare, bucura-te in continuare Si striga tare cand esti fericit sau cand te doare Suntem cu totii oameni cu caracteru-n buzunare

*≈DиD! ≈*
• Walk My ShoeS,jusT to See
What It`s like,to Be mE
I`ll be you, leT`s tRade ShoEs
JusT to sEe whAt I`d be Like tO
FeeL yOur pAin, yoU feeL mine
Go InsiDe Each OtheR minD
JusT to See What wE FinD
LooKing Shit ThRouGh eAch OtheR`s eyeS. •

Orice greseala faci ajungi sa o regreti.Asa ca nu te iarta chiar daca tu ii ierti

NU rezolvi nimic daca injuri fara rost.mai bine injur`o pe mata ca te-a facut prost

Garsoniera in pamant iti fac la misto. Minte-ma in mm ca te mint si eu

si esti mai fals decat vocalizele la megastar
ai impresii de star "avec moi ce soir"

Sunt putini cei pa care ii admir, de-aia vorbesc in sictir.Nu retrag ce spun, Stai pe fir!

• Îmi vine să-ţi sparg dinţii.Dar de ce să te fac să arăţi mai bine? ) •

Azi am prieteni. Mâine poate ei mă lasă.Azi nu iubesc deloc. Mâine poate`mi pasă!

Nu te increde in nimeni si-n absolut nimic.De la cel mai bun frate la ultimul amic

zambetele de decor, venele pline de alcool...cam asa arata un om gol in interior

Si timpul trece, mintea uita, inima tine minte. Fapte sau citate uitate prin cuvinte.Am invatat ca daca vreau trebuie sa dau.Si daca nu mi se raspunde inapoi trebuie sa iau

Am observat ca oricum l`ai taia, orice lucru are 2 fete!

Ironia face ca totul sa ajunga intr-o clipa doar praf.

Am Învăţat Că Viaţa E Ðură.Ðar Încă Иu Am Învăţat Să Mă Ridic Ðupă Fiecare Łovitură.

S-aя Żice că Ťoтul Ťяece, Ðaя Şтii Amice, Că oяice ßußă-ţi lasă cicaтяice?

Încă Am Sufleт Ðe Copil, Care Refuză Să Crească.Si mi-e egal cu zero тoт ce spune lumea asтa proasтă!

Tu mă ţi de mână, Eu te ţin de FRAIER!

Sunt greseli pe care le-am facut si chiar regret.Dar nu stiu dc draq tot pe alea le repet

Sunt incapatanata pentru ca cineva mi-a demonstrat.Ca pot avea orice daca imi doresc cu adevarat

Toţi avem probleme,contează cum le facem faţă Nu le da prea multă importanţă,n-ai decât o viaţă!

Prietenul tuturor nu este un prieten adevarat.

nicaieri cand ma cauti peste tot cand ma eviti

Pierduta prin coclauri vad un om bun mai rar decat dinozauri!

Te invit sa vii cand nu sunt prezenta ta imi face rau

Traiesc fara sa vreau sa stiu ce inseamna sa am inima! Zambesc, nu mai las sa cada nicio lacrima!:

Si uneori vreau sa te uit, dar doar cand te uiti la mine
Incep sa uit pe loc faptul ca eu trebuie sa uit de tine

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J

• Si o pisica devine tigroaica daca traieste in jungla •

• Fiecare poveste are un sfarsit. Dar. In viata. Fiecare sfarsit are un nou inceput. •

Nu există fericire de care să-ţi aminteşti fără tristeţe

Privirea mea nu sparge gheata da` pe tine te face bucati

Forever and always I`ll be there for you

Fericita pana la ultima suvita

Mintile stralucite discuta idei. Mintile luminate discuta evenimente. Mintile "scurte" discuta oamenii!" - Eleanor Roosevelt

Prost nu e cel ce nu înţelege unele lucruri, cât de multe, ci acela care le înţelege pe toate pe dos. - Nicolae Iorga

Sunt capabil de bune si de rele. Dar in rele, eu sunt cel mai bun. - Coluche

Never a failure, always a lesson

I`m gonna start a new life! De azi am un singur scop;;] sa pun fericirea mea pe primul loc!

Your smile, your touch is in the past.Acept the facts you're never coming bk

Romanca in acte! Tiganca prin fapte! inger in vorbe! drac in ganduri

Ce odata ma incalzea.Acum ma lasa Rece

Pe baietii de astazi sa-i culegi cu sacu` Si frumos impachetati sa-i trimiti la dracu`.

Nu exista ganduri rele doar idei iesite din comun la fel cum nu exista nici un gand bun pe care sa v-il spun

10% te vreau, 20% ma gandesc la tine, 30% imi amintesc de tine, 40% te respect, 50% imi lipsesti, 60% am nevoie de tine, 70% te plac, 80% ma innebunesti, 90% te ador, 100% fac misto de tine!

Ce prezenta! Ce inteligenta! Cat farmec! Si ce ochi frumosi! Dar am vorbit destul despre mine! Tu ce mai faci?

Ma uit la Luna… luna e superba! Ma uit la tine si…si…mai bine ma uit din nou la Luna!

how may I ignore you today?

Cum de esti inca aici? credeam ca gradina zoologica e inchisa noaptea

Sunt cum sunt stiu altfel nu am cum sa fiu

Erau zile in care totul mergea bine
Sincer nu am vrut sa se termine

Sperante ireale si vise s-au consumat
In false idealuri s-au transformat

Pentru mine totul e pe dos
Nu am motive sa fiu bucuroasa, serios

Gandeste bine ce vrei de la viata
Gandeste daca faci fata

Buffering... 69%

New status message…

Stii rutina… Tu imi scrii mesaj…si eu il ignor.

A fost odata un milog plictisit de viata ce citea statusuri.Te simti?

No one else will ever take your place
I'll say goodbye to my favorite face...

Spui,,nici o problema'' cand nimic nu merge
Insa n-ai sa schimbi nimic din c nu s poate sterge

Te aprinzi ca un joint fum dupa fum opreste-te mai bine,c-o sa ramana scrum

Fiecare lucru are vremea potrivita si fiecare varsta are nebunia ei de`o clipa

Nu exista replica atat de usturatoare ca dispretul tacut,chiar daca uneori,inima iti moare.

Sa treci peste greutati nu tine de dorinta ci de putinta…

am sa`mi urmez propriii pasi fara niciun compromis
avand dor un singur scop sa-mi fac viata paradis

am urcat,am coborat,m`am ridicat si am cazut
am dat gres, m`am inselat, s`a`ntamplat ce`am prevazut
si cu toate astea stiu ca`s de`abia la inceput
va veni o zi cand mor deci n`am nimic de pierdut

si`mi doresc atat de multe incat nu stiu ce vreau de fapt

Uita`te la ea, ce firava pare...dar uita`te in sufletul ei cate are!

De ce oare te-as astepta un veac? La naiba! Dragostea e doar un fleac.

Back where I belong, yeah I never felt so strong!

2 răspunsuri:
| 00SweetTweety00 a răspuns:

Heyy big hug am eu cateva ♥

Cine a trebuit sa stie ceva despre mine, a stiut deja. cine nu trebuie sa stie nimic, nu va stii niciodata!

- Adesea, mi-as fi dorit sa nu treceti toti cu bocancii prin viata mea!

- Nu am atacat pe nimeni pentru propria placere!

- Altii se simt excelent cand se ia de viata mea si lucrul asta nu il inteleg!

- Iau criticile ca pe un rau care`mi face bine. dar ura asta exagerata imi face scarba!

- Atunci cand ma critici si ma injuri, consider ca e dreptul meu sa iti spun sa te duci dracu’!

- Nu am destramat relatii, nu am frant inimi, nu mi-am batut joc. mi-am urmat instinctele. N`am calcat pe cadavre, nu am dat din coate!

- Urasc minciuna, ador persoanele sincere, fara interese ascunse!

- Spun intotdeauna ceea ce gandesc, din nefericire pentru mine!

- Daca prima data cand te-am vazut nu te suportam, e foarte greu ca acum sa imi schimb parerea!

- Nu port lentile, unghii false, gene false sau extensii!

- Nu traiesc din amintiri!

- Ador noptile pierdute in doi!

- Cred mult in mine, nu cred in lumea din jurul meu!

- Urasc vrajeala!

- Nu imi vand niciodata sentimentele oricare ar fi pretul!

- Nu vreau nimic de la nimeni, am totul!

- Nu visez sa ma cunoasca toata lumea, vreau sa exist doar pentru persoanele care conteaza!

- Am un orgoliu exagerat, si uneori chiar prostesc!

- Nu renunt niciodata la ideile mele!

- Imi place sa va dau peste nas si sa demonstrez ca pot fi mai mult decat ceea ce crede lumea despre mine!

- Sunt exagerat de incapatanata!

- Recunosc atunci cand gresesc!

- Plang uneori, dar niciodata de fata cu cineva!

- Nu visez la o viata mai buna!

- Nu ma indragostesc niciodata de aspectul fizic si nici de contul din banca. Sufletul cuiva este mai important decat orice altceva!

- Iau foc daca sunt jignita sau daca cineva imi jigneste familia!

- Pozele mele sau ipostazele in care sunt facute, nu arata cat de inteligenta sau cat de fraiera sunt!

• Nu sunt un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar…

• Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…

• Cei care te critica nu vor decat sa te schimbe… pentru ca vad in tine ceea ce ei nu au sa fie niciodata!

• Esti la fel de bine venit ca si telefonul care suna in timpul sexului.

• Nu este important sa castigi…este important sa-l faci pe celalalt sa piarda.

• Se spune ca nu ai cum sa fi mai prost decat in ziua in care te-ai nascut, dar unii sfideaza aceasta lege constant.

• Nu sunt complet inutil…. cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.

• Eu nu sufar de nebunie … ma bucur de ea in fiecare minut.

• Banii nu fac fericirea…. o cumpara gata facuta.

• Fugi de tentatii…. dar incet sa te poata ajunge.

• Inteligenta ma urmareste…. dar eu sunt mai rapid.

• Munca nu a omorat niciodata pe nimeni……dar de ce sa risti?
♥Zambetu meu e iar colorat! Am trecut peste tot ce mi s-a intamplat -.-"
♥Si cu toate ca a pus punct. spunand ca s-a terminat. sufletul ei iti va sopti in gand: Nu am uitat!
♥" Tu? Miee?! N-ai ce sa-mi dai. De unde dracu inima? Ca n-aii! 0_o
♥Acum cauti melodii sa-ti aminteasca de noi.
Iti pare rau. si mie. Dar nu te vreau inapoi. ***
♥Shhi nu mai regret nimic din ceea ce odata demult m-a facut sa zambesc! Shhi chiar iti multumesc. Ca m-ai facut sa vad ca nu esti ce-mi doresc! ♥♥♥
♥Hai alege. pe care o vrei? Fata care te iube$hte sau tharfa de doi lei?
♥Eu nu am prea multe. dar cate le am le merit.
gandeste-te la mine nu la cartea mea de credit!
♥Ma vrei inapoi? Eu nu, Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut
♥Ai crezut ca faci ce vrei
Dar ai scazut in ochii mei
Daca te purtai discret
Te consideram destept...
♥Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •
♥Uita`te`n ochii` mei, spune`mi cata ura vezi in ei?

Sper ca iti plac puppy dog eyes
Funda? puppy dog eyes

| alexalexandra55 a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute