| IuliaJss a întrebat:

Hei.M-am despărțit de prietenul meu..Am avut o relație de un an si o luna. Stiu ca trebuie sa-l uit dar orice fac, oriunde ma duc il vad pe el..in orice baiat, in orice obiect care mi-ar putea aduce aminte de el. L-am iubit si il iubesc enorm..nu stiu ce sa mai fac plang intr-una..La varsta adolescentei sa fiu asa mi se pare exagerat. Poate ca o sa aud chestia asta cu "iesi cu prietenele" Eu simt nevoia sa stau in casa si sa plang in momentele astea nu imi arde de nici o prietena..Chiar nu stiu ce sa mai fac sad

Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

Da, asa face Cupidon. Cand te lasa cu ochii in soare suferi.

In timp ce suferi te izolezi ca sa te protejezi de pericole. In perioada asta esti vulnerabila. Asa ca e bine ca stai in casa. Plangi cat e nevoie. Asculta muzica cu Adele sau ce-ti place. Deseneaza sau scrie o poezie in care sa exprimi ce simti.

Cand iti mai trece incepe sa te ocupi de tine. Fa ceva miscare, mananca normal si mai iesi din cand in cand singura.

Apoi invita-le pe prietenele tale la un pijama party si mai iesiti impreuna la o plimbare.

Bafta!

3 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Draga cand e vorba de iubire detalile nu conteaza daca te-a parasit lasa-l sa plece, e singura sansa sa se mai intoarca la tine vreodata fiindca daca te umilesti sa va impacati atunci si daca se va intoarce te va parasi iar pentru ca in mintea lui esti doar o telecomanda, lasa orgoliul lui sa lucreze pentru tine fii tare iti spun mai mult in privat metoda asta da mereu succes crede-ma

| Oana0306 a răspuns:

Buna,IuliaJss. Este absolut normal sa te simti asa. Gandeste-te la greselile pe care le-a facut fata de tine si lasa timpul sa treaca. Nu te multumi cu ceva doar pentru ca este la indemana, multumeste-te cu cat valorezi tu.Va trece si asta, si eu abia am iesit dintr-o relatie de 7 luni, dar pe mine m-a batut si multe alte lucruri.Gandeste-te doar ca tot raul este inspre binele tau si ca vei gasi pe cineva care sa-ti iubeasca pana si defectele.
Te pup, mai discutam in privat daca doresti.
O zi frumoasa!

| IuliaJss explică:

Adevărata chestia asta.A mai plecat de 2 ori si s-a întors la mine. De data asta nu mai am de gand sa-l primesc daca are de gand sa revină..doar ca imi este foarte greu.
Va multumesc pentru sfaturi!