| Ostafe_Simona_1905 a întrebat:

Hei puppy dog eyes.
Cum pot sa scap de un coleg care se ține dupa mine?
Adica, nu pot face nimic şi el deja e langa mine.
Si asta se intampla in fiecare pauza :O
Nu vrea sa fiu rea.dar e enervant.
+Funda. ★

Răspuns Câştigător
| PrunaPătrată a răspuns:

Pai nu exista o alta cale, adica daca zici ca va intelegeti destul de bine, vorbeste-i pur si simplu frumos, adica spune-i in cel mai frumos mod ca te "sufoca". Aici ma refer sa ii spui ca te deranjeaza ca e tot timpul langa tine, daca ii vorbesti frumos si incerci sa faci in asa fel incat sa nu se simta jignit, daca tine la tine va intelege.

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Spune-i direct ca te deranjeaza.

| Deliiiia a răspuns:

Iesi cu alte fete in pauze afara, ignora-l treptat sau cel mai bine, explica-i ca ai nevoie sa-ti pastrezi spatiul vital si ca te simti usor sufocata de prezenta lui constanta.

| Ostafe_Simona_1905 explică:

Nu pot, ma inteleg destul de bine cu el..ca si colegi.dar el incearca altceva.
Asta as fi stiut si eu sa fac.
Alta idee? :oooo3

| Ostafe_Simona_1905 explică:

Heii, multumesc.
O sa le incerc sa-I explic. ♥

| Maria4 a răspuns:

Gaseste-i un prieten sau o ocupatie! Astfel vei pastra prietenia!

| PrunaPătrată a răspuns (pentru Maria4):

Inceteaza cu chestiile astea ca nu suntem in desene animate, pentru numele lui Dumnezeu! Nu e mama lui ca sa ii controleze viata, sa ii creeze ea o ocupatie cica.

| PrunaPătrată a răspuns (pentru PrunaPătrată):

UPS! Am vrut sa trimit raspunul asta catre Simona.

| PrunaPătrată a răspuns (pentru Maria4):

Pai nu exista o alta cale, adica daca zici ca va intelegeti destul de bine, vorbeste-i pur si simplu frumos, adica spune-i in cel mai frumos mod ca te "sufoca". Aici ma refer sa ii spui ca te deranjeaza ca e tot timpul langa tine, daca ii vorbesti frumos si incerci sa faci in asa fel incat sa nu se simta jignit, daca tine la tine va intelege.