| Ciornovalic_Daniela_1997 a întrebat:

Hei laughing plac un baiat care imi este prieten si coleg de clasa in acelasi timp. El place o alta fata cu (,) care ma inteleg destul de bine, dar ea nu il place pe el straight face eu il plac de 2 ani si tot am incercat sa-i atrag atentia in toate modurile... facem poze, vorbim tot timpul, radem impreuna...sunt cu 5 cm (sau mai putin) mai inalta decat el si ma gandesc ca asta ar fi motivul..inaltimea mea sad voi ce credeti? cum as putea sa ma apropii mai mult de el in asa fel incat sa isi dea seama ca il plac? *dau funda*

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu cred ca ar acorda atata importanta inaltimii, nu te baga in seama pentru ca inca are sentimente pentru fata aia. Spune-i si ei si roag-o sa se poarte mai urat cu el, asa, o sa-i treaca si e posibil sa-si indrepte atentia inspre tine.

| RAY a răspuns:

Sincer daca te placea fizic facea el primul pas de mult, el place alta fata ca e mai frumoasa ca tine si asta e, daca de 2 ani il placi si tot ai incercat de ce nu l-ai sarutat de curiozitate ca nu te manca,la varsta voastra placerea e trecatoare nestind de fapt ce vreti,placeti ce nu aveti asta pe moment pana aveti ce vreti apoi next unu pune suflet sufera si na se nasc drame, placerea nu e iubire, poate fi obisnuinta, ambitie, incapatanare de moment etc faza cu inaltimea cei drept e cam aiurea tu mai inalta ca el dar nu cred ca 5 cm e asa mare jale sau ca de asta nu te place

| anonima480 a răspuns:

Hmm, pai, eu cred ca si-a dat seama ca il placi, dupa spusele tale. daca esti inca nesigura, du-te si spune-i ceea ce simti, la inceput o sa iti vina sa te bagi in pamant de rusine (stiu cum e ) dar, cu timpul, veti deveni foarte apropiati...si eu nu cred ca este din cauza inaltimii. daca vrei sa isi dea seama ca il placi fara sa-i spui, stai tot timpul pe langa el, fa glume cu el, uitate-tela el in ore (nu te holba la el laughing )incearca sa petreci cat mai mult timp cu el, si crede-ma, nu are nicio legatura cu inaltimea ta

bafta :*

funda?

| ultradolce09 a răspuns:

Fata tatalui daca iti place de un tip nu ar trebui sa fi dacat tu însuți si sa îi spui ce te roade pe dinăuntru (ca îl iubești in taina). daca nu te accepta asta e. eu din câte stiu prietenia si toate relațiile interumane au la baza încrederea. daca tu nu esti dispusă sa-i spui adevarul înseamnă ca nu esti dispusă sa formezi o relație solida si de lunga durata.