| Nothing13 a întrebat:

Hei. Stiti ca a fost simularea la clasa a 12. Si profa ne-a dat de rezolvat subiectul 2. Adica un eseu argumentativ despre arta ca posibilitate de autointerogare si autoreflectare a unui creator. Imi puteti da cateva idei, va rog? :*

1 răspuns:
| Snowfall a răspuns:

Probabil se refera la faptul ca, prin analiza artei unui creator (literatura, pictura, sculptura etc.) poti identifica anumite lucruri despre respectivul artist, cum ar fi conceptia lui despre viata, starea de spirit la momentul respectiv etc. De asemenea, ar fi indicat sa vii si cu unul sau mai multe exemple, de obicei asa se cere la orice text argumentativ. Succes!