| Raluca160899 a întrebat:

Hei! Sunt intr-o problema foarte mare. Am 14 ani jumate si imi place de un baiat de 19 ani! sad Doar o prietena stie asta..si a zis ca sunt o proasta ca am inceput sa tin la el! El nu stie asta. dar ne-am jucat adevar si provocare afara si am avut provocare sa il pup dar am refuzat si el tot zicea hai hai. Tin sa meentionez ca a fost si cu o fata de 15 ani dar doar cateva zile. In rest a mai avut o relatie cu o fata de 17 ani, vreo 4 luni de zile. Il cunosc de vreo o luna jumate. Dar nu prea vorbim mult. Ce ma sfatuiti sa fac?

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te sfătuiesc să îți stăpânești sentimentele, te-ai îndrăgostit înainte devreme!
Pa, pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam are asa o afinitate pentru minore. poate are chef de un pic de puscarie

| Raluca160899 explică (pentru suntserios):

Nu stiu..nu il cunosc destul de bine sa stiu daca e genul care sa faca abuzuri de minore.dar in orice caz nu pare! Adica nu injura si se comporta destul de frumos cu fetele adica are un caracter frumos! Se enerveaza doar la telefon..si atunci pare cam dur in rest este dulce.

| neutrino a răspuns:

Nimic.

| SkyPilot a răspuns:

Diferenta de varsta nu este mare dar depinde foarte mult de baiat. Daca ar tine la tine, daca te-ar iubi si respecta, daca ar putea sa te astepte pana esti tu pregatita pentru el, ar fi minunat. Din pacate tu nu stii nimic din toate astea. Mi se pare ciudat ca baiatul a avut asa de putine relatii la varsta lui (de fapt nu numarul, ci durata lor deci 4 luni si un pic de relatii la 19 ani?). Parerea mea ar fi sa mai astepti si sa te uiti mai aproape de varsta ta.

| Raluca160899 explică (pentru SkyPilot):

Pentru mine cam este...5 ani diferenta, mie mi se pare si ca 3 ani e destul de mult happy Din cate stiu in relatia aia de 4 luni cu fata de 17 ani a fost sincer si chiar a iubit-o pe fata aia, chiar daca ea spune acum ca au fost 4 luni de chin laughing. Da as putea sa astept cativa ani, dar mi-e frica ca nu o sa mai tinem legatura sau ca o sa isi gaseasca pe altcineva pana atunci sad

| SkyPilot a răspuns (pentru Raluca160899):

Nu ma gandeam sa il astepti pe el, ci sa nu te grabesti tu sa intri intr-o relatie. Daca vrei sa fii cu el, da-i de inteles sau chiar ii poti spune direct ca il placi. Ar fi insa bine sa nu iti incepi viata intima pana pe la 17 ani.

| ywar a răspuns:

La 14 ani voi va ganditi la iubiti si parintii sunt disperati sa veniti acasa cat mai repede, sa nu aveti probleme pe strada, care oricum e o jungla. Lasati iubitii la varsta asta frageda. Ei sunt cu capul in nori si cu hormonii pe tavan. Ar da orice sa isi bage si sa isi scoata. Cu cat mai mai multe, cu atat mai bine pentru experienta lor. Deci, nu incercati sa sariti etape. El va vrea sex in mod clar. Sa nu te astepti ca iti va recita sonetele lui Shakespeare, sau ca va vorbi cu tien despre soarta omenirii. El pe baza de erectie.

| Danysan a răspuns:

Daca asta simti nu vad de ce nu ai incerca sa fi cu el.E mai mare ca tine cu 5 ani. Bine ca or sa sara cu gura ca esti mica dar daca aveai 20 si el 25 atunci era bine.Problema e ca ai tu 14 ani. cand o sa faci 16 nu o sa mai fie nici un impediment.Depinde cum este el ca fire. Daca e un baiat serios sau cauta doar aventuri. Logic ar fi sa iti vezi de treaba ta dar nici daca ai avea cu el o relatie nu vad ce ar fi rau daca se ramane doar la o relatie.Atentie ca la varsta lui urla Hormonii in el si s-ar putea sa te trezeste in pat la el a doua zi si sa incepi sa plangi ca vai ce mi-a facut.Ai mare grija.seara faina.

| Raluca160899 explică (pentru Danysan):

Of..probelma este ca nu stiu cum sa ii spun! El ii spunea azi pe strada unui prieten ca isi cauta una mai mica cu 2 ani. adica una cam de 17 ani sad

| Danysan a răspuns (pentru Raluca160899):

Fa rost de nr lui si trimite-i un mesaj sau fa-o pe chat.

| grab a răspuns:

Daca nu ai avut curaj sa il saruti, stai cuminte nu esti destul de curajoasa pentru el. apropo ti-ai scris la romana si la mate? happy

| Raluca160899 explică (pentru grab):

Sunt foarte timida si mi-e rusine in relatii. Ce-i drept sunt prea timida cu baietii happy Decat cu colegii mei nu sunt adica pot glumii, pot vorbi orice cu ei. Da mi-am scris happy De ce intrebi?

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Nu ai sanse. un tip de 19 ani, are nevoie de sex intr-o relatie, ceea ce tu nu poti sa ii oferi. ar trebui sa te astepte pana la 16-17 ani, asta ar insemna ca pana la 21 -22 de ani sa nu faca sex, ceea ce e absurd. incearca sa cauti ceva mai apropiat de varsta ta

| Raluca160899 explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Am incercat..nu vreau neaparat iubit dar chiar nu stiu cum am putut sa ma atasez chiar de el happy Pana acum am avut doar un prieten de 14 ani care este chiar verisorul lui! sad Si m-am gandit si la asta cu sex. straight face Ar trebuii sa ma astepte vreo 3 ani jumate laughing ..Adica acum nu suna bine 14-19 dar cand spui 20-25 e alta treaba!