| strawberry666 a întrebat:

Hei there big hug
care si-a facut piercing in buza acasa? smug
cam de ce as avea nevoie?

6 răspunsuri:
| bluepuff a răspuns:

WTF?! ce aiurea sunt raspunsurilestraight face si complicateoh go on.
Eu in clasa a5`a mi-am dat singura si n-am avut nici pe departe nevoie din tot ce sustin ceilalati. Am luat un cercel normal, medicinal de faptoh go on si mi-am dat pur si simplu. L-am tinut vreo 2 saptamani si dupa am bagat pierce. Poti sa dai si cu flexura gri si sa bagi pierce-ul imediat dar eu ti-am spus cum am facut euhappy. Lasa vata sprit, apa cu sare, xilina etc! In buza nici macar nu doarewinking, nai nevoie de xilina, cred ca iti amoarte limba, nu buzalaughing)). In fine. Succes.

| xxCupcakExx a răspuns:

Pai eu mi.am dat piercings in buza. mi.am facut snakebites si ai nevoie de branula si de o substanta numita ledocaina cu care te dai inainte sa. ti bagi branula ca sa. ti amorteasca buza.

| fashionaddict a răspuns:

Eu am avut. L-am facut singura acasa. L-am tinut in buza vreo doi ani, de un an jumate l-am scos si gaura aceea nu se mai astupa si arata inestetic.Eu ti-as recomanda sa nu iti faci.

Dar daca vrei sa iti faci acasa ai nevoie de:
-Branula gri(poti sa iti iei de la farmacie), este un ac gros ce se foloseste la perfuzie si iti va fi mai usor sa introduci piercingul.
-Spirt sau ceva dezinfectant
-O fiola de xilina(tot de la farmacie), ca sa iti amorteasca buza
-Un piercing (dar nu veriga)
-apa cu sare(sa iti clatesti gura de cateva ori pe zi timp de o saptamana)
*Optional un paharel de tuicahee hee
Eu mi-am tot facut si am facut si la altii.
Sa ai grija sa fie dreapta si unde trebuie.
Bafta!

| Didi_3651 a răspuns:

De o branula gri, vata, spirt. Dezinfectezi piercingul(eventual si cu foc inainte de spirt) si locul in care vrei sa il faci, bagi branula, scoti acul(sa ramana doar furtunasul) apoi pe furtun bagi pierce`ul si tragi branula cu tot cu cercel. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai iti trebuie o branula gri. dentocalmin. pierce si gata gaura happy

| vanillakidd a răspuns:

Eu pun pierceuri in buzahappy
-15 lei
-din Arad
pentru detalii si informatii add: lavv_2011kidd