| andreutzaadreee a întrebat:

Am avut o prietena foarte apropriata. Pretenia noastra a tinut un an si jumatate. La inceput eram apropriate. In vacanta ea venea la mine si eu ma duceam la ea, chiar eram cretate cu fetele de la scoala. Eu mereu incercam sa ma apropei de ea dar uneori imi iesea fix pe dos. Se supara pe mine iar eu mereu reuseam si ne impacam. La jumatatea anului acesta scolar s-a imprietenit cu o fata si isi petrecea timpul doar cu ea. La un moment dat s-a suparat tare pe mine de la o chestie banala. dar intr-o zi a venit lamine plangand si mi-a zis ca ii pare rau si ca stie ca nu vor mai fi toate cum erau dar dupa cateva zile s-a dus din nou cu fata aceea si totul devenise cum era. Acum vara aceasta m-a sunat doar de 7-8 ori si mi-a zis ca ne intalnim dar dar imi zicea ca trebuie sa pece la tara. A doua oara a zis ca ne intalnim la un film(eram nerabdatoare) dar a zis ca a intervenit o urgenta si trebuie sa plece din nou la tara. Imi era ca o sora printilor mei le era ca o fiica. Imi doresc sa fie totul cum era si sa fim pretene foarte bune din nou. Tin foarte mult la ea.

Răspuns Câştigător
| CassandraSandrra a răspuns:

Pai uite draga mea : daca ea isi petrecea timpul mereu cu tine chiar daca va mai certati sau lucruri de astea oricum voi tineati mult una la alta. Nu trebuie sa fi trista ca lucrurile nu mai sunt cum erau inainte! Eu am fost intr-o situatie asemanatoare. Uneori poti petrece mult timp cu ea, alteori nu happy Incearca sa te atasezi si de prietena aia a ei si poate deveniti 3 foarte bune prietene. In vacanta nu te-a sunat si nu v-ati intalnit caci a avut situatii in care nu a putut. Nici eu nu prea tin legatura cu my BFF vara fiindca fiecare are planurile lui. Tu cam esti invidioasa pe prietena aia a ta dar gandeste-te tu nu o ai numai pe ea, incearca sa te atasezi si de alte persoanewinking Sper ca te-am ajutat :*

2 răspunsuri:
| Larisssaa a răspuns:

Spui si ei asta... daca iti e ca o sora te va intelege si prietenia voastra va deveni ca inainte... daca nu te intelege. n-are rost sa-ti fie prietena

| raizoguard a răspuns:

Nu prea ai ce face, prieteni adevarati sunt doar ce-i ce raman aproape de tine la bine si la rau.
Daca aceasta prietena a ta prefera sa stea cu altcineva las-o in pace. Cautati alta prietena, sa nu mai depinzi de ea. Nu este unica pe planeta.