| bella2014 a întrebat:

Am mai pus intrebarea asta aici,dar nu imi apare pe profil ca am postat-o asa ca am vrut sa fiu sigura asa ca o mai pun inca odata. Vreau sa imi fac o gaura in ureche acasa si as cam avea cateva intrebari.Pot sa folosesc un ac de la o seringa odisnuita?(ca acelea cu care se fac injectiile)Daca nu o sa mai port cercel in gaura respectiva,in cat timp se va astupa? Daca pana la urma se astupa,sunt sanse mari sa ramana urma de la gaura? Trebuie sa port tot timpul cercel de aur sau argint sau doar cateva zile dupa ce fac gaura? Stiu ca trebuie sa am mainile curate inainte sa folosesc acul si ca trebuie sa fie un ac curat si nefolosit,iar dupa sa dezinfectez zona cu spirt,sa marchez cu un pix respectivul loc, sa las un cub de gheata care ar trebui in mod normal sa aiba ca rol amorteala zonei(si prin ceva magie opreste sangerarea excesiva) si intr-un final fac gaura.Dar ar trebui sa pun spirt si dupa ce am terminat de pus cercelul? Ar mai fi ceva de facut care mi-a scpat? Orice sfat in plus e acceptat cu bratele deschise! Va multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| StefanCosmin a răspuns:

Trebuie sa folosesti ac normal cred
Se va astupa daca nu vei purta cercel in prima luna sau ceva gen
O sa arate ca o alunita in caz ca se va astupa
Care e treaba cu cerceii de argint/aur?
Eu stiu de metoda cu acul si lamaia,,, freci" lamaia de ureche si dupa sa actionezi, acum poti sa cauti metode pe youtube

| bella2014 explică (pentru StefanCosmin):

Asa am inteles ca trebuie sa porti aur sau argint ca sa nu se infecteze...dar tot cercel "infectat" poate fi si ala de argint.Deci pot sa folosesc acul de la seringa.Dar daca il port cam 3 luni si dupa il scot o sa se mai astupe, nu?

| StefanCosmin a răspuns (pentru bella2014):

Nu cred