| Anonim340 a întrebat:

Hei TPU. Am mare nevoie de ajutor. Si rog seriozitate, va rog mult. Si va rog sa citiți tot, e foarte important pentru mine.

Deci, e vorba de un băiat. Si nu e genul de băiat ce rade de cineva, sau face pe cineva sa sufere intenționat. Nu, e drăguț si amabil si amuzant si are, are un suflet bun. Si eu m-am îndrăgostit Lulea de el. Il iubesc cu toată inima mea cea mică, dar il iubesc adevarat. Ma face sa rad, ma face sa zambesc, ma face sa ma simt asa specială. Dar, i-am spus-o, i-am spus ca il plac, nimic altceva. Si a spus ca putem vorbi in continuare, dar cum mai puteam vorbi cu el? Am suferit, mult, foarte mult, dar m-am ridicat si am luptat pentru el, si acum vorbim 3 ore pe si. Si da, eu încep mereu conversațiile, dar el scrie cel mai mult; adica scrie el ceva vede ca nu răspund si iar începe sa scrie. De ce l-am lăsat sa pătrundă in inima mea, nici eu nu stiu, dar stiu ca exista ceva-ceva, o scânteie, între noi. Poate va întrebați de ce il plac. Ei bine, pentru început, a fost doar asa, o iubire trecătoare. Apoi m-am îndrăgostit de ochii lui, si dupa ce știam deja ce simt acei ochi, știam ca il iubesc. Știam ca, atunci cand ma uitam la el si el se uita la mine, vedeam o caldura in el, cu toate ca avea privirea gen Bad Boy, avea o privire blânda....de acei ochi m-am îndrăgostit, pentru ca simțeau si vedeam ce simte si el. Si da, nu o sa il uit definitiv. Mereu va fi in inima mea. L-am iubit, il iubesc si il voi iubi mereu. Acum, e o mică parte din sufletul meu, si nu mai am ce face...

Deci va rog toate părerile si dau Funda+Vot. Si v-as fi foarte recunoscătoare dacă mi-ați zice toate părerile voastre. Vreau sa stiu ce credeți si voi. Ma place, simte ceva pentru mine?

Răspuns Câştigător
| Halestorm a răspuns:

Of,de ce nu exista un buton de "ON/OFF" pentru aceste sentimente?
Si eu am avut probleme de genu,băusem oleacă și i-am zis fetei de care-mi place "te plăceam"(la trecut),iar acum nu știu cum sa ma scot din asta laughing
Sentimentele tale par atât de pure, ai grija sa nu le distrugă
Poate ca nu era pregătit atunci sau nu a vrut o relație...Habar n-am,dar cu timpul sper ca o sa vrea si el o relație, deoarece tu chiar îl placi mult.
Timpul care trece sa-l folosești în a îl cunoaște mai bine, pentru a te asigura ca nu o sa se joace cu sentimentele tale, asa cum fac multi băieți în ziua de azi
Cred ca trebuie sa te gândești la riscul de a trece printr-o despărțire și a pierde și relația de prietenie cu el,sper sa nu se întâmple asta
Spune-i iar ce simti cand esti pregatita, spune-i tot ce ai pe inima, spune-i cat de mult il apreciezi si cat de mult inseamna pentru tine. SPUNE-I TOT CE SIMTI CAT TIMP AI OCAZIA. Nu ezita cu nimic.
Sper sa reusesti! Poti sa vorbesti cu mine oricand, despre tot ce doresti. Bafta!

11 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Ai descris totul asa de frumos, aproape ca mi.au dat lacrimile, sincer... Pai exista o sansa ca el sa te placa, una mare, dar s.ar putea sa.i fie teama de o relatie. Cel mai bine vorbeste cu el deschis, pentru ca el este singurul ce iti poate aceasta curiozitate. Si inca ceva, ma bucur pentru tine!happy

| AirănMeidăn a răspuns:

Foarte frumos ce ai scris tu acolo
Pai nu stiu ce sa zic, adica am foarte multe lucruri pe care le-as putea spune
Oricum, mi s-a intamplat o chestie foarte, dar foarte asemanatoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prea exagerezi cu "emotiile" tale. din ce am citit pare o "iubire" de 15 ani, in 2 saptamani o sa cauti pe altul. alt "badboy" cu ochii maroo si suflet si mai bun, si uiti de asta.

| Anonim340 explică (pentru anonim_4396):

Crede-ma ca eu sunt genul de persoana care iubește persoana aceea pana
A nesfrasit. Eu dacă plac pe cineva, plac cu inima, plac un an. Si asa am si facut, am plăcut un an un baiat. Dar el e diferit, si stiu ca o sa spui "Toată lumea zice asa" dar sa stii ca nu, pentru mine e diferit. Si nu mai ai ce face

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonim340):

Lasa ca esti mica si iti trece repede. daca erai casatorita cu el 10 ani mai te credeam toata chestia "siropoasa" de mai sus. dar asa iti place sa faci din tantar armasar. nici nu ai habar inca cu ce se mananca dragostea. o sa vezi in viitor. ce ai avut tu pentru ala era atractie si nimic mai mult. o sa vezi diferenta intre cele 2 in 5 10 ani.

| Anonim340 explică (pentru anonim_4396):

Nu ma Cunoști, nu stii nimic despre mine. Nu zice tu ce stiu si ce nu stiu eu, ca doar eu stiu

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonim340):

Aha. tu esti unicat.nu e ca numai exista milioane de fete la varsta ta cu mentalitatea ta. chiar nu am mai intalnit pe nimeni ca tine

| Anonim340 explică (pentru anonim_4396):

A, ai mai întâlnit oe cineva exact, dar exact ca si mine? Nu, nu cred. Da, sunt unicat, toată lumea e unicat pentru ca e diferită. Si nu cred ca ai mai intâlnit pe cineva ca mine

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonim340):

Cand ma refer la cineva ca tine ma refer la copile care cred ca le stiu pe toate, si nici nu stie nimic despre ele. de fapt nu e mare lucru de stiut pentru ca nu esti asa "dificila" precum te minti singura ca esti. cum am zis, toate la varsta ta au mentalitatea asta, va face sa va simti mai unicate, mai unice, ceea ce da dovada cata maturitatea mentala aveti. dar inca esti mica, mai e timp destul sa cresti. numai bine

| Halestorm a răspuns:

Kawaii

| Halestorm a răspuns (pentru Halestorm):

SI LOL, ai descris foarte frumos intrebarea big grin Ai niste sentimente pure big grin

| Halestorm a răspuns (pentru Halestorm):

Of,de ce nu exista un buton de "ON/OFF" pentru aceste sentimente?
Si eu am avut probleme de genu,băusem oleacă și i-am zis fetei de care-mi place "te plăceam"(la trecut),iar acum nu știu cum sa ma scot din asta laughing
Sentimentele tale par atât de pure, ai grija sa nu le distrugă
Poate ca nu era pregătit atunci sau nu a vrut o relație...Habar n-am,dar cu timpul sper ca o sa vrea si el o relație, deoarece tu chiar îl placi mult.
Timpul care trece sa-l folosești în a îl cunoaște mai bine, pentru a te asigura ca nu o sa se joace cu sentimentele tale, asa cum fac multi băieți în ziua de azi
Cred ca trebuie sa te gândești la riscul de a trece printr-o despărțire și a pierde și relația de prietenie cu el,sper sa nu se întâmple asta
Spune-i iar ce simti cand esti pregatita, spune-i tot ce ai pe inima, spune-i cat de mult il apreciezi si cat de mult inseamna pentru tine. SPUNE-I TOT CE SIMTI CAT TIMP AI OCAZIA. Nu ezita cu nimic.
Sper sa reusesti! Poti sa vorbesti cu mine oricand, despre tot ce doresti. Bafta!