| Xscape a întrebat:

Am o întrebare : Cum pot să nu mai fiu atât de pesimist? Cu cât trece mai mult timp cu atât sunt mai sumbru laughing E ca un paradox, pot să ajut pe alţii dar nu mă pot ajuta pe mine. Sunt extrem, extrem de pesimist, negativist, etc. Ştiu că nu este bine dar pur şi simplu. nu ştiu. sunt şi extrem de dur cu mine, iar mai nou îmi apar unele gânduri negre. What can i do?

Am 17 ani.

3 răspunsuri:
| NoRegretsxx a răspuns:

Cine a zis ca nu e bine? Sa fii pesimist si twisted nu e un lucru rau, atata timp cat nu o dai in extreme si ajungi la depresii, ganduri sinucigase si alte tampenii.

| Alexandra4500 a răspuns:

Sa dormi mai mult, asculta muzica buna, uitate-te la niste filme sau seriale, etc. Ocupa-ti timpul cu lucruri care iti plac. Pana la urma este bine sa fii si un pesimist, realist, parerea mea happy

| AnYyCrZ a răspuns:

Si eu am 17 ani si sunt pesimista, dar nu e chiar un lucru rau sa pui raul in fata, gen iti pregatesti terenul laughing cu gandurile negre e nasol, cauta sa te distrezi.