| NicoletaNiko14 a întrebat:

HeI TPU. Am o mare problema, eu sunt fumatoare siparinti mei nu stiu. Aseara am fost singura acasa si mi-am luat o sticla de bere si tigari.Am baut si am fumat in camera mamei, iar ea a aparut acasa...Mi-a zis ca miroase a tigari si a bautura ..nu i-am zis nimic nu i-am dat nicio explicatie, dar e foarte nervoasa pe mine.Prima data cand m-a prins i-am zis ca am vrut sa incerc sa vad cum e, a doua oara i-am zis ca am intrat in depresie din cauza fostului iubit. Acum ce sa-i zic ce scuza sa am sau ce sa-i spun sa ma ierte? Dau funda, va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Oanaaaa1 a răspuns:

De iertat, sigur o sa te ierte. Asta iti garantez eu. Toti parintii iarta si uita intr-un final lucrurile de genul. Asa ca, macar fi sincera cu ea. Oricum te va prinde si urmatoarea data. Striga-i tare ca fumezi. In functie de raspunsul ei, vezi ce urmeaza. Ca un sfat, nu e bine ca fumezi, dar asta e problema ta. Ai grija de tine si de relatia cu parintii, este cea mai pretioasa.
Pupici.

| NicoletaNiko14 explică (pentru Oanaaaa1):

Nu pot fi sincera cu ea ...nu suporta fumatori de nicio culoare si faptul ca eu fumez o dezamageste. oricum incepand de azi numai fumez, dar nu stiu ce sa-i zic, ce sa fac sa-i treaca supararea.a venit de la servici si nici nu m-a bagat in seama, nu vorbeste cu mine...

4 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Daca esti la o varsta foarte frageda, ti-as spune imediat sa te lasi, pentru sanatatea ta. Iti spun oricum sa te lasi daca poti, desi stiu cat de greu poate fi... Cred ca e cazul sa fi sincera totusi. Pana la urma nu ai incalcat nicio lege (daca ai 18 ani, desigur), nu ai facut nimic rau. E un viciu pe care unii nu-l inteleg, de asta trebuie sa stai sa le explici. Fi insa sincera, nu e genul de secret care sa fie greu de descoperit...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Spune i ca esti fumatoare dependenta si nu te poti lasa apoi suporti consecintele faptelor tale

| MikiMihaelaGbi a răspuns:

Sincer, ar trebui să ii spui adevărul, să nu o mai minți. Că tot răul spre tine se indreaptă, imaginează-ți când v-a afla că tu ești dependentă de țigări cu alcool?! crezi că v-a mai avea incredere in tine după ce ai mințit-o?! :/