| Whateverpfff a întrebat:

am o mica problemuta. in ultima vreme plang enorm de mult aproape 75% din zi. nu ma poate face fericita mai nimic si nimeni nu ma intelege. ma simt din ce in ce mai slaba...nu stiu ce sa fac. credeti ca pot fi in depresie?

Răspuns Câştigător
| Se7en98 a răspuns:

Da esti in depresie. incearca sa uiti de toate problemele si tot ce te framanta, si eu sunt singur nu am pe nimeni nu prea am prieteni. dar sunt fericit si singur laughing mereu gasesc ceva de facut, ma uit la un film, ma joc un joc pe PC, ma uit la TV la diferite emisiuni Vocea Romaniei / MasterChef..etc, sunt singur si pot fi chiar multe zile la rand cand nu vad pe nimeni si nu vorbesc cu nimeni, viata e scurta nu trebuie sa o consumam plangand si suferind. dar facand ceea ce ne place happy

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu esti in depresie, dar la un medic trebuie sa ajungi. Norocul tau este ca se micsoreaza marimea zilei.

| Se7en98 a răspuns (pentru neutrino):

Doamne... tu gandesti ce spui? mai bine taci si uita de acest site, habar n-ai de ce zici omule. cum adiac nu e in depresie? daca plange si nu e fericita. cum dracu nu e in depresie? vorbesti doar pentru ca sa fii campionul zilei dar daca dai un raspuns. macar sa ajuti pe cineva.

| neutrino a răspuns (pentru Se7en98):

Nu am cam sa-ti raspund tie, unui copil de 14 ani care inca nu are proprietatea cuvintelor, asa dupa cum s-ar merita. Eu am dat un raspuns normal, civilizat, iar tu ai dat dovada de proasta crestere, bagandu-te singur in seamma, asa ca musca. Vorba lui Caragiale: " Amice esti..." tare istet!

| Whateverpfff explică (pentru Se7en98):

Nu e nevoie de cearta... sfaturile amandurora sunt bune...si chiar nu e necesar sa ai o anumita varsta ca sa dai sfaturi bune. niciodata nu poti sti ce scoate pe gura un copil chiar te poate lasa cu gura cascata oricum eu am 17 deci

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa o vizita unui psiholog.