| Cosminboss123456789 a întrebat:

Hei TPU, am o problema, eu plac o fata si ea zice ca nu ma place, dar toata lumea zice ca ea ma place. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Huh, poate ca te place dar asta nu este de ajuns ca sa o faci sa recunoasca.

Trebuie sa-i demonstrezi ca o placi... Incearca sa-i acorzi o atentie deosebita si sa incerci sa te comporti cu ea diferit de felul in care te comporti cu amicii tai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai te lua dupa ce spune "toata lumea". Daca iti place de fata, poarta o conversatie cu ea si spune-i intr-un mod frumos setimentele tale fata de ea, iar daca si ea te place, iti vei da seama sau chiar va recunoaste asta! happy

| KLiNK a răspuns:

Poate chiar te place. Dar asteapta un semn de la tine. Sa vada daca o placi si daca esti interesat de ea. Incearca sa o observi cand esti in jurul ei. Ce face? Se uita la tine? Se aranjeaza? Te tachineaza? Incearca sa te atinga "din greseala"? Sunt multe modalitati prin care poate sa arate ca te place. Tu trebuie doar sa fii atent. Dar totusi, nu toate fetele sunt la fel. Vezi tu, noi baietii gandim toti la fel. Fetele sunt altfel. Incearca sa o cunosti mai bine. Sa stii ce ii place si ce nu. Asa iti va fi mult mai usor sa te apropii de ea. Probabil nu te place la fel de mult cum o placi tu. Dar odata ce multi zic ca te place inseamna ceva. Pentru ea s-a aprins o scanteie, tu trebuie doar sa aprinzi focul. Dar nu fi prea insistent big grin Bafta!