| antria a întrebat:

deci e o poveste mai lunga sper sa cititi tot. am fost cu un baiat timp de 6 luni dar bine noi eram foarte buni prieteni inainte si nu ne gandeam ca o sa fie ceva intre noi doar ca, cu timpul am inceput sa simtim ceva unul pentru celalalt si am zis sa incercam sa vedem daca merge. eram bine ne spuneam orice, vorbeam despre apsolus orice cu el, dar incepusem sa ne certam si ajunsesem la un moment dat sa ne certam in fiecare zi si nu era bine stiam asta si eu si el si i-am spus ca ar fi mai bine sa ne despartim. nu am mai vorbit ceva timp pana in-tro zi cand mi-a trimis mesaj si da ne-am impacat si ne vedeam, eram cat de cat ok, da a inceput sa imi spuna ca vrea sa vin sa stau la el peste noapte si eu nu eram de acord cu asta si nici ai mei si din cauza asta ne-am certat si mi-a spus ca poate sa aiba ceva mai bun decat mine care sa vina la el si ca eu sunt o proasta si ca isi pierdea timpul cu mine, si i-am spus ca daca poate sa aiba ceva mai bun sa se duca cu ceva mai bun si nu am mai vorbit timp de o luna si in-tro zi mi-a dat mesaj sa vada daca sunt bine si da i-am spus ca sunt bine, si l-am intrebat cum de sa gandit sa imi trimita mesaj si mi-a spus ca, cu o seara in urma nu a dormit si se gandea de ce nu ne mai vorbim si si-a adus aminte ca din cauza lui ca el a fost prostul ca insista sa vin la el. Si l-am intrebat si de "ceva mai bun" cu care poate sa fie si mi'a spus ca poate sa fie cu ceva mai buna dar nu vrea pentru ca inca ma iubeste. si eu nu prea stiam ce simt in momentul respectiv peentru ca nu prea vedeam o impacare cu el. si am stabilit o zi sa ne intalnim si am vorbit atunci si parea sincer in tot ce imi spunea se vedea in ochi lui ca vorbea serios adica il vedeam diferit, il vedeam schimbat si am inceput sa vorbim si sa zicem ca ne impacasem. (si stiu nu trebuia dar ajunsesem sa am o slabiciube pentru el si eu rar am o slabiciune pentru o persoana). dar dupa aprox. 2 saptamani mi-a spus ca mai bine ramanem prieteni cu toate ca ma iubeste si l-am intrebat daca ma iubeste de ce sa ramanem prieteni? si mi-a spus ca ii e frica de ce o sa se intample cu noi, ii e frica sa se ataseze prea mult de mine si dupa sa sufere. am vrut sa ii respect decizia si asa am facut si acum vorbim Foarte rar bine stiu ca nu mai poate sa fie ceva intre noi dar parerea voastra care e? sa mai vorbim? adica mai putem sa ramanem prieteni sau mai bine ar fi sa nu ne mai vorbim si ce a fost a fost?
(Scuzati daca am facut greseli)
-Fundawinking

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, nu prea vad eu bine "zona asta de prietenie", dar avand vedere ca fost o relatie recenta, cum crezi ca te-ar afecta pe tine si pe el emotional sa va intrevedeti? Serios vorbind daca continuati asa se poate sa iasa urat, cum asa, nu stiu ce fel de persoana e, dar din ce-ai spus e genul de tip neserios, iar ce-a zis astazi maine numai asa, ca peste un timp va veti impaca, si dupa care sunt sanse mari sa te paraseasca iar tu ai sa plange ca proasta. Faci ce vrei, dar iti zic e mai bine sa eviti suferinta din timp.

1 răspuns:
| Roxx15 a răspuns:

Cred ca ar mai trebui sa vorbiti pentru ca probabil lui ii face rau sa nu te vada sau sa vorbeasca cu tine si probabil si tie la fel, e doar o opinie.