| cristicrisu a întrebat:

Hei ..tpu! M am indragostit de un baiat ...am inceput sa vb cu el...i am spus tot ce simnt ...etc iar el mi a spus ca se ataseaza si se indragosteste foarte greu de o persoana. Am vorbit in continuare ..azi nu i am trimis mesaj si nici el nu mi a zis nimic..pe la ora sapte nu am mai rezistat si l am bagat in seama...el mi a raspuns dupa 4 ore jumate ..pentru ca e ocupat si asa mai departe.Am vorbit noi ce am vorbit si i am trimis o poza cand plangeam din cauza lui...iar el mi a spus ca ar fii bine sa nu mai vorbim...eu i am spus ca imi datoreaza macar o intalnire si dupa aceea daca decide ca nu mai vrea sa vorbim.o sa ii respect decizia. Cum pot sa il fac sa ma placa la acea intalnire ..este un om foarte dificil ..fiind si turc. Cum sa ii vorbesc cum sa ma port etc. (mentionez ca nu prea este cu religia si asa mai departe.) Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E cam indiferent cu tine te atrage asta?

| T0T a răspuns:

Dacă vezi că nu te place, și asta e clar în situația de față, lasă-l în pace.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu mai insista atâta, e clar că nu îi face plăcere.

| smartlollipop a răspuns:

Nu prea ai cum sa faci o persoana sa se indragosteasca de tine asa usor, nici macar daca se indragosteste repede. Daca el nu simte la fel, iti e aproape imposibil sa il convingi. Trebuie sa fii naturala, nu incerca sa fii altcineva sau sa faci nu stiu ce. Incepeti o discutie, dar nu il forta si nu il "trage de limba", pentru ca se va simti inconfortabil. Dar faptul ca i-ai cerut intalnirea aceasta ca si cum este obligat l-a cam deranjat presupun. Nu ii arata disperare, arata-i si tu indiferenta. De obicei, baietii sunt mai atrasi de fetele care sunt indiferente si nu le prea dau atentie decat cele care si-ar da sufletul ca sa poarte o conversatie cu ei - chestia asta la fete poate fi placuta, dar la baieti poate fi enervanta.
Bafta!

| Helpmeforfree a răspuns:

Despre omul asta vorbesti la ultima intrebare, cea recenta?
Lasa+te de el, nu te merita!

| Alexandra_Madalina_1990 a răspuns:

Nu poti face un om sa stea langa tine cu forta, dragoste cu de-a sila nu se face.Fii cat mai naturala, comporta.te manierat, vorbeste frumos.Bafta!

| cristicrisu explică:

Stiu...dar nici nu ma cunoaste are tot dreptul..in schimb eu l am mai vazut.m am interesat despre el...