| RALUCAUCA5 a întrebat:

Ma paste un gand.
Ca ar fi tare sa fiu vrajitoare.
Exista vreo cale de a ajunje sa fac vraji? Gen: sa zbor pe o marura, sau ceva mai simplu sa fac un obiect sa leviteze? sa fac pur si simplu sa apara un pahar cu apa?
Nu prea cred dar am citit multe articole.Si daca pot sa nu fie magie, vrasitorie prin care sa ma transform in diavol/demon.

8 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Vrăjitoarele sunt slugile diavolului. Ele se ocupă doar de magie neagră. Diavolul le oferă din puterea lui, dar preţul este imens : să îl părăseşti pe Dumnezeu şi să te alături lui. Dar, o să te abandoneze în infernul pe care l-ai ales deoarece el reprezintă viclenia şi înşelăciunea.
Vrăjile lor au efect doar pe oamenii care nu cred în Dumnezeu sau se îndoiesc de credinţa lor în El.
Renunţă la acest gând, nu îţi este de folos!

| T0T a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Si Madara e vrajitor laughing

| darkwisper a răspuns:

NU recomand sa iti doresti asa ceva.
Mai mult rau decat bine poti face.

| aviii a răspuns:

Nu exista magie, toate sunt trucuri extrem de bine lucrate. Si de ce ti-ai dori sa te transformi in demon?! Nu exista nici o cale pentru a deveni sa ceva. O sa te dezamagesc, dar, raspunul e tot NU! Funda?! big grin

| MicutttaDeTot a răspuns:

Se poate, dar cu magie neagra... Si trebuie sa crezi in Satan...

| mihaitacelmare a răspuns:

laughing) imi dau seama ca esti mica, nu nu poti asa ceva, si nimeni nu poate inca, este imposibil sa faci un pahar cu apa sa apara din senin, s au sa zbori. NU happy