| Kennyaツ a întrebat:

Hei TPU, ma simt foarte prost.
Recent *de cateva luni* prietenii mei stiu ca imi place de un baiat. de fapt. "prieteni" intre ghilimele.
Si de cand stiu tot isi bat joc de mine de fiecare data cand prind ocazia, mai ales in fata lui..imi spun ca sunt urata, proasta si asa mai departe..si pur si simplu m-am saturat sa fiu pusa intr-o lumina proasta.m-am saturat sa ii iert de fiecare data dupa ce ca nici macar nu recunosc ca gresesc, si de fiecare data cand le reprosez ca gresesc, ei dau vina pe mine, ca si cum eu as fi de vina ca imi spun ei mie asa.M-am saturat pur si simplu..Insa,am decis sa ma schimb, fizic, cat si psihic, mai ales psihic.Dar nu stiu cum..imi este teama de o schimbare, insa stiu ca trebuie sa o fac..Va rog. ajutati-ma.

2 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Draga mea, nimeni nu te obliga sa ii ierti. Lasa-i. Decat cu astfel de prieteni, mai bine fără.
Daca te simti pregatita de o schimbare, fa-o. Desi ar parea dificil, gandeste-te ca asa e cel mai bine pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și dacă ți-aș zice că îți poți schimba cercul de prieteni, m-ai crede?