| Yssy12 a întrebat:

Nu o fi categoria potrivita, dar... Tatal meu fumeaza un pachet si de tigari pe zi. Am calculat si ajung la vreo 500 de lei pe luna... care sunt bani totusi. Cum pot sa il fac sa renunte sa fumeze? Eu daca ii zic imi zice cand ajung pe tara la olimpiada de matematica ceea ce nu ma ajuta -_-.
Dau funditaaa love struck

7 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Incearca sa il convingi sa isi ia o tigara electronica, poate fi un inceput. Sau sa fumeze mai putin.

| Yssy12 explică (pentru mont):

El crede ca cea electronica provoaca cancer... ca tigarile normale. de parca nu ar provoca...

| mont a răspuns (pentru Yssy12):

Nu e mai daunatoare electronica decat tigarile normale, poti sa ii areti ceva articole. Oricum idee era ca poate daca fumeaza o vreme electronica sa zic cateva saptamani dupa aia se lasa de tot si nu mai fumeaza deloc nici tigari normale nici electronice.

| cornelmircea1980 a răspuns:

Bunavointa lui sa se lase de fumat si sa-i arati cat mai multe filmulete de genu
http://adevarul.ro/......index.html

| Biiskrem a răspuns:

În loc să te gândești la faptul că vă omoară pe amândoi încet, în capu' tău sunt banii. Frumoos.
Ar trebui să rumegi răspunsul lui, mușcă din el, mănâncă-l, numai dă-ți seama că nu e la mișto și că înseamnă ceva.
Vorbește serios cu el, noi putem să îți oferim doar cuvinte care pot fi inutile, în funcție de cum le interpretezi și cum acționezi.
E taică-tu, ai trăit cu el 13, 14, 15 ani cât ai tu, nu-mi da impresia că ești bătută-n cap și egoistă.

| Yssy12 explică (pentru Biiskrem):

Cancerul mai conta? Vrei sa plang acum? Fumeaza de cand m-am nascut, in fiecare dimineata tuseste ingrozitor :'(. Nu rezista 8 ore fara a fuma tongue...

| BadLara a răspuns:

Fii fericită ca nu se duce la curve.Ia calculează.