| Antonia679 a întrebat:

Peste cateva zile este ziua mea (14 august), o sa fac 14 ani si nu stiu cu ce sa ma imbarc si ce activitati sa fac impreuna cu prietenii mei? Ma gandeam sa mergem la un restaurant pana pe la 22 si dupa sa ne uitam la un film in aer liber (daca nu ploua ). Ce parere aveti? big grin Am uitat sa precizez ca eu sunt pe *stil mai sportiv* sa zic asa

7 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Daca esti mai sportiv, atunci initiaza o mica aventura. Strange-ti prietenii si mergeti pe munte cu bicicletele, cu cortul, cu povesti in jurul focului seara. La multi ani! happy

| Neo12 a răspuns:

Bună!
Ar fi frumos, din punctul meu de vedere.
Ai putea închiria și o terasă sau un restaurant tot așa unde să ai loc mai mare pentru diverse activități.
Dacă ești din București și îți place așa mult să desfășori astfel de petreceri, îți recomand să mergi la Balotești pentru că acolo e un parc unde sigur te vei distra (sunt tiroliane, etc). Poți să comanzi și o pizza ceva.
Ai putea juca și rummy, table, cărți pe provocări, faceți ceea ce vă place.
Îmbracă-te cât mai comod și în ceea ce-ți place. Nu trebuie să ai o ținută extravagantă ca să atragi atenția și să te diferențiezi.
O seară plăcută și la mulți ani de pe acum!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza cum te imbraci, doar imbraca-te! Poarta o tinuta in care sa te simti bine.
Eu organizarea as face-o impreuna cu prietenii mei. Daca tu nu obisnuiesti asta, ar trebui totusi sa ti cont de gusturile lor. Mai e ceva pana atunci, ai timp sa pui totul la punct.

| Kenya a răspuns:

E destul de fain ce vrei sa faci, nu conteaza asa mult cum te imbraci, sa te simti bine si sa fie haine comode.

| Amegadaisuki a răspuns:

In ziua ai fa ceva traznit ca doar o data pe an este ziua ta si nimeni nu i-ti cere socoteala pentru ce ai facut, si de imbracat ia-ti ceva ce nu ai mai purtat pana acum big grin

| TheAlternativeBeauty a răspuns:

Faci 14 ani, deci, de ziua ta hainele nu trebuie sa fie extravangate sau elegante/scumpe, imbraca-te cu ceva lejer de vara, hainele tale preferate, dar incearca un machiaj mai interesant si fa sa-ti stea parul impecabil. Eu sugerez sa mergeti intr-un parc cu biciclete/role sau la un strand. Daca ai posibilitatea faceti o mica excursie la munte sau intr-un oras pe care inca nu l-ati vizitat. Iar dupa incheiati cu un film bine ales care sa incheie acea zi perfecta, si eventul sa doarma la tine. => ziua perfecta de nastere! Ca film iti recomand ori un horror ori o comedie. La multi ani anticipat!

| ComanAndreeaIulia a răspuns:

Eu zici sa te imbraci cu niste pantaloni scurti, tenesi Converse albi ca sa mearga la orice si un top vaporos si larg. Puteti sa va duceti la Mec siapoi sa ii iei la tine sa va uitati la film, eventual sa doarma la tine.