| Deeliia a întrebat:

Hei TPU ^^
Plac un băiat (cunoscut pe net) big grin Cred că îi sunt destul de simpatică din moment ce mă caută în fiecare zi să vorbim pe skype, mă roagă să dau web mereu, îmi zice că sunt cute, mă mai tachinează, știți voi :3. (Nu e un pervers sau ceva) laughing

Eu chiar vreau să-l văd, drumul de la mine din oraș până la el ar fi de 5h cu un autocar. Mereu mi s-a părut puțin cam indiferent la faza cu întâlnitul, dar i-am propus o data chestia asta (da, puțin greșit pentru că eu sunt fata) și a zis că i-ar plăcea. Credeți că ar merita să fac drumul până la el, eu fiind fata, adică știți voi, de obicei băiatul merge la fată?

Și dacă aș merge la el și l-aș lua în brațe care ar fi prima lui reacție? Dacă e negativă sau se sperie din prima ce să fac să nu mă simt prost?

Precizez că e cu câteva luni mai mic ca mine, l-am văzut și la cameră, avem câteva cunoștințe comune.

Dau fundiță, mulțumesc big grin

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

"dar i-am propus o data chestia asta (da, puțin greșit pentru că eu sunt fata)"
Și ce dacă ești fată? Scrie în constituție că fetele nu trebuie să propună nimic, să nu miște un deget sau să nu facă niciodată primul pas? Pe mine mă dezgustă fetele cu mentalitatea asta (adică o mare majoritate). Mi se pare de-a dreptul penibil.

"Credeți că ar merita să fac drumul până la el, eu fiind fata, adică știți voi, de obicei băiatul merge la fată? "
Ai probleme grave de mentalitate. Ce contează cum e de obicei? Contează să faci ce simți. Dacă simți să te duci, te duci, dacă nu, nu te duci. E atât de simplu. Un om care nu face un lucru pe care îl simte pentru că cică așa e obișnuința e pur și simplu idiot, fără supărare.

"Și dacă aș merge la el și l-aș lua în brațe care ar fi prima lui reacție? Dacă e negativă sau se sperie din prima ce să fac să nu mă simt prost? "
Îți recomand să nu te grăbești în felul ăsta.

Schimbă-ți mentalitatea.

| Deaad a răspuns:

Ai grija sa nu te pacalesti.
Sunt total impotriva cunoasterii pe internet,iar apoi in realitate.
Nu mai sunteti oameni, fiinte reale sau ce? Iesi in societate si cunoaste acolo oameni, fato.

Internetul nu e un loc sigur.
Si, de asemenea, nu sunt de acord cu ce spui tu acolo.Este impotriva naturii sa faci ceea ce ar trebui sa faca un mascul.Nu e problema daca te duci pana la el sa il vezi, sa il cauti, sa il bagi in seama putin, asta daca esti relativ apropae de el.Dar este la 5h de tine.Lasa-l pe el sa-si miste curul ala jegos si sa vina la tine.

Dar inca odata iti spun sa nu mai pierzi vremea pe net si sa iesi in lume, sa cunosti masculi acolo, lasa virtualul.

| T0T a răspuns (pentru Deaad):

"Este impotriva naturii sa faci ceea ce ar trebui sa faca un mascul."
Ai greșit secolul. Nici bunica nu avea asemenea mentalitate.

| Armenianeek a răspuns:

Uă, continuă să vorbești cu el și până la urmă o să simți tu dacă merită sau nu. Tu știi cel mai bine ce e între voi happy
Dar relațiile la distanță nu prea merg, pentru că la un moment dat unul dintre voi (că vreți sau că nu) o să găsească pe altcineva care e în permanență lângă tine/el. Eventual să faci pasul cel mare să te muți la el în oraș, sau el la tine, dar nu se merită încă.
De cât timp îl cunoști?