| alexutzaioana a întrebat:

Trebuie sa fac un discurs pentru sefia clasei pentru maine -.- si chiar nu am nicio idee... Ma puteti ajuta cu cateva idei? Va multumesc mult!
P.S. dau fundawinking

2 răspunsuri:
| Miha a răspuns:

Buna! Cred ca ai putea incepe promitandu-le ca vei avea grija de fondurile clasei si orice cheltuiala va fi justificata, apoi le vei spune de implicarea lor in diverse activitatii ( iesit in parc, proiecte scolare, etc ) si de faptul ca ii vei tine la curent cu fiecare lucru legat de scoala. Bafta! :*

| GYGYLATINO a răspuns:

Dragi colegi colege cu acordul domnului sau profei in acest an ca sefa clasei as dori sa organizam activitati si excursii si daca e origanizeaza si un mic eveniment care sa puteti sa ajutati copii de la orfelinat si acel eveniment sa se imparta cu fondul clasei sa spunem 10 lei de la fiecare copil si poate mai doreste si profesori sa ajute copii de la orfelinat incearca aceste idei bafta